Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#19
Između prve i druge/treće je razlika u CAS latenciji, tj. broju taktova koji je potreban da se pristupi podacima (18 vs 16). Što manja CAS latencija, to bolje. Ovu prvu, C18, nemaju na stanju, pa i cena nije ažurirana, ali bi ona bila jeftinija od C16. Između druge i treće nema neke razlike suštinske, osim u izgledu, ali moja preporuka je Fury, pošto je u ranijim serijama Predator znao da pravi problema sa Ryzen, sad mislim da to nije tako, ali što je sigurno-sigurno. Neki optimum je 3200MHz i C16 latencija, veća latencija nije mnogo jeftinija, a manja zna da bude dosta skuplja...

Što se monitora tiče, Ubledeli je u pravu, do 24" idi na 1080p, preko toga bih išao na 2k+...

EDIT: Sa Monitor System imam najbolja moguća iskustva 90% stvari kod njih kupujem, manja, ali vrlo ozbiljna firma, malo im je konfuzan sajt, pa ti preporučujem da prilikom pregleda sa leve strane izabereš Stanje-Na stanju, kako ne bi gledao nešto što nemaju...
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by progster - 12-27-2020, 04:32 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)