Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#12
Ja sam sklopio AMD Ryzen 3 3200G sa integrisanom grafikom (2GB kojih vuče iz rama), za ram sam uzeo Patriot 2x8GB na 3200MHz, matična Gigabyte A320M-H, i WD hdd 1TB 7200rpm (blue).
To za sad radi sasvim dobro probao sam i neke novije naslove igrica na high i ultra podešavanjima i sve radi preko 50fps-a, planirao sam samo u budućnosti ubaciti Samsungov EVO970 M.2 SSD oko 250GB i s njim bi dobio daleko bolje perfomanse, čak to sve gura na 29'' monitor, planiram sad nešto da kupim neki 27'' full hd. Ne sjećam se sad, ali mislim da procesor nisam prebacio u boost mod.

Grafiku sam tada ganjao isključivo AMD, ali kod nas u BiH ponuda je jadna, bilo je onih od XFX-a novih po solidnim cijenama, ali nešto nisam vjerovao u njih i zato sm se odlučio na integrisanu grafiku pa ako nekad zatreba samo je ubacim na matičnu, a mislim da nema više smisla ni ići na grafiku ispod 8GB, što sam i ja tražio, jer sad sve više programa koriste resurse iz grafike...

Inače svi ti Ryzen procesori su baš dobri, a i prilično su jeftiniji od Intela, samo treba mu natrpati rama da ima, i što bržeg, opet pogledati dokumentaciju na AMD sajtu za određeni procesor, tamo ima tačno koje sve modele rama podžrava i koji se preporučuju i koje su maksimalne brzine rama.
A na matičnu ne treba puno bacati para, nešto solidno da to sve podržava je sasvim dovoljno, jer nadogradnjom procesora kod Ryzena socket je stalno isti, tu se može uštediti i preusmjeriti na grafiku ili ram...

@BeliNinja da li si razmišljao o nekom ultra wide monitoru, bukvalno dođe 2 monitora u jednom.?

Ima li neko iskustva sa ovim novim Tesla monitorima MT600BF serijom, nije skup a 3 godine garancije nije loše?
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by Makso - 12-26-2020, 09:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)