Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#5
Uuuu, odlične informacije od svih, da vas ne citiram.

Ploču kupih u Comtrade jer je cena bila ista kao na KP. Ostatak komponenti će verovatno biti iz Mađarske.

Što se napajanja tiče, naveo sam snagu jer znam da novije komponente imaju apetit a ja nešto i ne verujem tim PMPO brojevima na napajanjima Big Grin

Ali ako kažete da 650W može da bude dovoljno za sve što će da bude u kučištu, onda neću da se razbacujem.

Moji zahtevi za 3D renderingom su relativno mali, i sve što ja radim odlično radi na najobičnijim i grafičkim karticama čak i na integrušama na lap topovima.
Nikada nisam kupovao najobičniju grafičku, već uvek neku malo sposobniju da bih odigrao neku igricu u prvih 6 meseci polse nabavke a posle mi ta grafička dozvoljava opušteniji rad u 3D modeliranju jer onda baš ništa ne štuca. Sa integrušama nije baš tako, ipak mao zapne prilikom rotacije modela. Drugi razlog je to što ako grafička crkne, menjam samo nju i onda kupim šta mogu a da radi. Ne volim kada je grafička integrisana u procesoru jer onda trošak prilikom crkavanja može da bude gadan, a i RAM vuče sa glavnog izvora.

Što se tiče SSD i HDD. Već duži period bitne podatke uvek kopiram i na neki fleš. Uvek imam duplikate. Što se tiče HDD kod mene više neće da se nađe jer sam mnogo živaca pogubio sa njima. Mnogo puta mi se desilo da jednostavno više neće da radi i spasavanje podataka bude noćna mora. Dosta koristim google drive jer sam tu poprilično siguran, a i uvek mi je dostupno.

Što se monitora tiče, postoje tri proizvođača monitora a to su Samsung, Philips i Dell. Svi ostali ne zaslužuju da budu u tom timu. Boli me uvo za življe boje ako se zamute posle 2 godine ili počne da treperi itd. Ne gledam filmove na računaru, igricu sam zadnji put igrao 2009. godine, slike gledam samo zbog posla, pozadina u AutoCADu mi je crna Big Grin Monitori neće biti veći od 22" jer mi ne treba, a nemam ni prostora za veće jer i za ova dva od 22" ću morati da iskoristim poslednjih 15cm za veći sto Big Grin
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by BeliNinja - 12-26-2020, 06:40 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)