Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#4
Ako ne planiraš najnovije igrice već samo grafički rad onda će i stariji modeli grafičkih sa više sopstvene memorije da odlično završavaju posao. Verovatno je u njima već DDR5 memorija. I ja polako zaostajem u novim (main stream) komponentama, ono što mene interesuje i dalje koristi serverske ploče i Xeon procesore sa što više jezgara.

Seasonic Focus Gold 550 imam, dobro napajanje. Možeš da pogledaš ako se nisu i oni ukinezili - nemačka napajanja Bequiet. Na sajtu imaš i zgodan kalkulator potrebne snage kod sastavljanja novog računara.

Više od 32GB memorije ti neće trebati sigurno. Dobar savet jeste 16GB pouzdane i brze memorije sada a 16GB naknadno, kad malo padne cena. Ne treba preterivati ni u čekanju jer se modeli menjaju i nestaju iz ponude.

Disk. Lepo je imati super brzi disk koji diže sistem u sekundi ali moraš da računaš na to da kod crkavanja SSD diskova nema 'čupanja' podataka, sve je otišlo u nepovrat. SLC tip pruža najveću pouzdanost, ostali sve manje (SLC>EMLC>MLC>TLC) tako da predlažem čuvanje podataka na standardnom hard disk-u pouzdanog kvaliteta.

Monitor ne mora da bude Dell već gledaj da to bude kvalitetan IPS panel, življe, bolje boje i veći ugao gledanja. Iiyama, ViewSonic i sl. spadaju u višu kategoriju a monitor je najbitniji deo računara, to je ono za čim provodimo dobar deo dana.
 
Eto Smile
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by nik - 12-26-2020, 05:58 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)