Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#2
Ako hoćeš stvarno kvalitetna napajanja:
Seasonic Focus Gold Plus
Corsair RMx

Ima još, ovo mi pada na pamet...

Nema realne potrebe da budu 800-1000W, ako planiraš jednu grafičku, naročito do 150e. Bolje 650W (pa čak i 550W) neko od ova dva, nego 1000W Raidmax i sl... Ne kažem da nema svrhe kupiti napajanje veće snage ako finansije dozvoljavaju, ali bićeš miran i sa manje. Imaj u vidu da oba napajanja imaju 10 godina garancije, to nešto govori... Da te ne zbuni, nekad prodavci neće dati toliko dugu garanciju, ali je proizvođač propisuje. Smile

Kod nas je ponuda napajanja generalno očajna, mada sam ja pomenuti Seasonic našao u Monitor System prošle godine, zato ti predlažem kupovinu preko KP, od "mađara". Naravno, ako ti se ne uklapa u budžet, videćemo nešto jeftinije... Mada je napajanje srce računara, i uvek je dobro investirati tu, da se ne bi kasnije zažalilo...

Ja za Ryzen koristim Kingston Fury 3200MHz, konkretno 4kom:
https://www.monitor.rs/ram-memorija/16GB...2C16FB4-16

Imaš ih u raznim kapacitetima i kombinacijama, preporučujem da kupiš bar dva štapa, 2x8, 2x16 itd. I takođe, bar 3200MHz radnog takta, pošto je Ryzen malo osetljiv na takt memorije, ne drastično, ali više od Intela. To je posledica same strukture procesorskog čipa... Može i jedan štap, ako planiraš da kroz pola godine-godinu dokupiš drugi, a i bolje uštedi na RAM, pa dokupi, nego da štediš na napajanju...

Za grafiku nisam baš siguran, za te pare bih jurio polovnu, dosta više možeš da dobiješ za uložene pare, a to će da znači ako radiš 3D, ali nisam baš u toku, pošto koristim grafiku staru skoro 10 godina, zadovoljava mi potrebe, baca sliku na tri monitora...
Reply


Messages In This Thread
RE: Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by progster - 12-26-2020, 04:48 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)