Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
Ja sam imao M-Audio Audiophile 192 i ne mogu da prežalim što sam je prodao jer više nisam imao gde da je ubodem. Da će neko integrisano sr.... da svira na tom nivou, nisam baš ubeđen da će skorije da se dogodi.
Emu 0404 jeste nešto niža klasa ali mislim da će još dugo da se nosi sa integrušama.
Reply
Nemoj tako Zare. Pa imam Nichikon Gold na liniji signala na MB, znaš li ti koliko je to dobro Smile
Reply
@BeliNinja
Stare MB su radile ocajno, recimo da je SNR bio reda 60-70dB, ove nove MB sa Nichicon-ima i Wima-ama rade drasticno bolje, ne samo zbog kondenzatora nego su napokon skontali da mora DAC deo na MB da ima svoje napajanje, svoju GND, da se oklopi itd. i tako su spustili SNR ispod -100dB sto je vec ozbiljno bolje i generalno radi mnogo lepo ... tako trenutno slusam ...
Tu je razlika od 40dB i vise u SNR, doslovce ove nove ploce rade 1000 puta bolje! Smile
Reply
Evo neke komponente koje merkam za nove PC Wokstation za firmu, bazirano na Z490 chipsetu.
U kompletu ide 2 x 27'' UHD monitori, za sad direktno na MB dok se ne pojave neke normalne graficke kartice.

----
MasterBox MB400L (MCB-B400L-KGNN-S00)
PPS-650FC 650W napajanje
Z490M GAMING X rev. 1.0
PRIME Z490-A
ROG STRIX Z490-F GAMING
1TB M.2 NVMe MZ-V8V1T0BW 980 EVO Series SSD
500GB M.2 NVMe MZ-V8P500BW 980 Pro Series SSD
MX Master 2S Graphite Wireless miš
Core i9-10900 10-Core 2.8GHz (5.20GHz) Box
Core i9-11900 8-Core 2.5GHz (5.20GHz) Box
DIMM DDR4 32GB 3200MHz HX432C16FB3A/32 HyperX Fury RGB
MWE Gold V2 650W napajanje (MPE-6501-AFAAG-EU) 5Y
----
Reply
(04-17-2021, 09:56 AM)mikikg Wrote: @BeliNinja
Stare MB su radile ocajno, recimo da je SNR bio reda 60-70dB, ove nove MB sa Nichicon-ima i Wima-ama rade drasticno bolje, ne samo zbog kondenzatora nego su napokon skontali da mora DAC deo na MB da ima svoje napajanje, svoju GND, da se oklopi itd. i tako su spustili SNR ispod -100dB sto je vec ozbiljno bolje i generalno radi mnogo lepo ... tako trenutno slusam ...
Tu je razlika od 40dB i vise u SNR, doslovce ove nove ploce rade 1000 puta bolje! Smile

Ma Miki zezam se ja malo. Ovo što pokušavam da uguram tu audio karticu je više nostalgije radi, a ne toliko zbog nekog dobitka. Nema potrebe za ubedjivanjima da li je bolje ili nije. Bolje tu energiju da utrošimo na traženje rešenaj za moj "projekat" (kenj.m mnogo Big Grin ).
Reply
(04-17-2021, 10:39 AM)mikikg Wrote: Evo neke komponente koje merkam za nove PC Wokstation za firmu, bazirano na Z490 chipsetu.
U kompletu ide 2 x 27'' UHD monitori, za sad direktno na MB dok se ne pojave neke normalne graficke kartice.

----
MasterBox MB400L (MCB-B400L-KGNN-S00)
PPS-650FC 650W napajanje
Z490M GAMING X rev. 1.0
PRIME Z490-A
ROG STRIX Z490-F GAMING
1TB M.2 NVMe MZ-V8V1T0BW 980 EVO Series SSD
500GB M.2 NVMe MZ-V8P500BW 980 Pro Series SSD
MX Master 2S Graphite Wireless miš
Core i9-10900 10-Core 2.8GHz (5.20GHz) Box
Core i9-11900 8-Core 2.5GHz (5.20GHz) Box
DIMM DDR4 32GB 3200MHz HX432C16FB3A/32 HyperX Fury RGB
MWE Gold V2 650W napajanje (MPE-6501-AFAAG-EU) 5Y
----

Ovo je aždaja što je onomad utepa Sv. Djordje Big Grin

Nego, koji monitori i zašto ovaj miš i koju tastaturu planiraš ili već koristiš?
Reply
Ma ja se ne zezam, meni trebaju stvarno "gejmerske" masine sa najbrzim mogucim komponentama, grafika mi nije toliko sad kriticna ali sve ostalo jeste ...
Radim sa kompajliranjem nekog firmware-a gde ta procedura traje po 10 minuta na i7 2. generacije (na Core2Duo traje sat vremena), sa i7 8. generacije traje oko 2 minuta, nadam se da cu sa ovim novim i9 10. ili 11. generacije da spustim to potrebno vreme na ispod 1 minut, znas koliko mi to znaci i stedi moje vreme ...
Reply
Monitore sam planirao Dell U2717D ili nesto slicno iz "P" (Pro) serije, slaba je trenutno ponuda, mora da se ceka uvoz ...
Miš MX Master 2S smo spominjali ovde nekoliko puta, to je "ozbiljan" uredjaj i ide u paru sa Logitech Craft tastaturom (nema ih trenutno na stanju ali ce stici) ...
Komplet MX Master + Craft koristim evo skoro 3 godine svakodnevno, "nije mrdnulo" radi kao sat sve, nista jos ne baguje, radi/detektuje svaki klik, dugmence za Volume je pobedilo Big Grin ...
Reply
Monitor je odličan, ja se malo razmišljam o jednom ultra wide umesto dva "normalna", ali još uvek samo razmišljam.
Miš mi se dopada, ali tastatura mi je preskupa pa koliko god da je dobra Big Grin
Reply
Vidi, Logitech Craft vredi kao 3 tastature a evo objasnicu ti i kako.

Pre Craft tastature na stolu sam imao 3 monitora i 3 razlicite masine, Windows, Hackintosh i Linux, svaka je imala svoju tastaturu, tri tastature i tri misa na stolu, znaci neznas vise "gde teras", uhvatis jednog misa on na pogresnom monitoru, kucas na jednoj tastaturi ono izlazi na trecem monitoru samo ne na onom na kome si hteo ... dakle kompletan haos, da ne pricam kada sam "samo hteo" da prebacim fajl sa jedne masine na drugu koja je tu na stolu, naslanjaju se jedna na drugu, ja ne mogu da presnimim ili copy/paste da uradi nego idem preko Google i cega vec ... maaaa idi bre u persunnn ... Smile

Uzeo jednog misa i jednu tastaturu i povezao na 3 masine sa 3 USB prijemnika i imam automatsko prebacivanje misa sa masine-na-masinu (sa monitora na monitor), copy/paste mi radi kroz SW podrsku, rascistio sam radni sto i dobio 3 puta vise prostora i sve radi kao da je sve jedan OS i jedan sistem sto je upravo i bila poenta cele te kombinacije sa misem i tastaturom!
Reply
Miki, čudi me da se i dalje odupireš da pređeš na Ryzen, s obzirom za šta ti treba komp. Smile
Reply
Miki, skroz te razumem i potpuno si u pravu.
Što se tiče cene tu sam apsolutno subjektivan, dakle meni je preskupo a nisam rekao da je preskupo u globalu.
Da li je nešto preskupo ili nije, po mom mišljenju, može i treba zavisi samo od kupaca, tj. da li oni to mogu da priušte ili ne. Prodavac ili proizvodjač procenjuje i oni jedini na to imaju pravo, kupci to mogu da prihvate ili ne.
U vezi toga uvek polazim od sebe, tj. koliko bi ja procenio svoj rad ili proizvod. Proceniću tako da meni odgovara, a kupci ne moraju da prihvate.
Neminovno da je tastatura odlična, ali ne mogu da dam 200e za nju pa sve i da mi život od nje zavisi Smile
Već za miša 100e mogu da dam jer mi treba dobar miš jer za crtanje je on prilično bitan.
Reply
Ne znam da li si probao, ja nisam, ali sam čuo od par ljudi pohvale za tzv. 3D miševe, a ljudi se profesionalno bave 3D modelovanjem. Smile Možda vredi, možda i ne...
Reply
Probao, odlično, skupo i doći će na red kad dodje. Sad samo treba da nadjem udoban miš, a ovaj Logitech mi se cini udobnim i prihvatam njegovu cenu.
Reply
MX Master 3 (ili bar 2S) je odličan miš svakako. Smile
Reply
Videćemo. U stvari, kad je dobar vama programerima koji po ceo dan držite miš i tastaturu dobar je i za mene koji u istoj ruci drži olovku, gorionik, macolu od 2 kg i po potrebi miš Big Grin
Reply
Ma ko programer, nemoj da se vređamo. Big Grin
Reply
Zar ti, komšo, nisi jedan od njih mislim programer Big Grin
Reply
Ma ne, bavio sam se programiranjem nekad rekreativno, ali inače dizajniram ove čipove za 5G i vakcine... Smile
Ima dosta 2D crtanja, pa je miš bitan...
Reply
Big Grin Big Grin Big Grin
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)