Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novi zakon o bezbednosti saobracaja clan 182
#20
Mene su učili da prije prelaska ceste bilo auta ili ne pogledaš lijevo desno pa tek onda prelaziš. Nisam jednom vidio bezglave pješake koji prelaze cestu,pričao on na telefon ili ne. Da ne spominjem situacije tipa imaš cestu sa recimo 3-4 trake,pješački,nema semafora. Kamion ili nešto slično stane u prvoj traci a pješak bez glave prelazi bez da gleda jel ima kakvo vozilo u drugoj traci koje se približava.
Ovaj u autu će možda završiti u zatvoru, imati će možda mentalnih problema jer je pregazio pješaka,samo što pješak može završiti pod zemljom a to je po meni najozbiljnija posljedica. Znači fokus na prelazak ceste a ne na brbljanje preko telefona,prodavanja zjaka ili gledanja nekog komada kako šeta u minici.

Ja to gledam sa stajališta i pješaka i vozača jer iako vozim već 18 godina, više sam pješak nego vozač pa pri prelasku preko prijelaza itekako pazim i sigurno neću prijeći ako ne vidim da auto koji se približava ne usporava. Ne zanima me da li je vozač prekršio kakvo prometno pravilo ako ne stane i propusti me na pješačkom već samo da ja zdrav prijeđem cestu. Što se tiče mene kao vozača uvijek stanem pješacima ako stoje i čekaju da prijeđu. Ako mi je netko na recimo većoj udaljenosti od pješačkog neću mu stati, možda ću usporiti ovisno o situaciji ali tko zna na koju će on stranu ići tako da ne mogu nikako predvidjeti njihovo ponašanje. Inače dobri su mi i oni koji stoje na pješačkom i prodaju zjake,čekaju nekoga itd. ti staneš a on još i dalje čeka...
Reply


Messages In This Thread
RE: Novi zakon o bezbednosti saobracaja clan 182 - by Khadgar2007 - 11-17-2019, 12:34 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)