Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje
#66
(03-04-2019, 08:49 PM)mikikg Wrote: I druga mnogo bitna stvar, kada se to upravljanje a i merenje prebaci u vremenski zavisne parametre koji mogu da upravljam, meni se mnogo vise isplati da napravim neku kombinaciju faznog dektektora i "null detektor" tako da mogu iz programa ne da merim sa ADC nego da generisem vrlo precizno neke frekvencije i da imam komparator koji mi kaze e sad su te vrednosti izjednacene i ja onda ocitam to iz programa!!! To su bar meni zanimljivi koncepti Smile
Miki, rezultat oduzimanja signala na dif. pojačavaču je skup harmonijski povezanih sinusoida jer je osnovni signal najvećim delom eliminisan (čak i ako je četvrtka), pa ostaju samo više harmonike. Njih moraš da meriš A/D konvertorom da bi mogao da dobiješ njihove pojedinačne nivoe, a odatle THD.
Može da se meri i RMS reziduuma (tako su radili i mnogi vrlo skupi analizatori) i tako dobije THD, ali je spektar bitna informacija jer se u njemu vide pojedinačne harmonike i šum.
THD bez dopunskih informacija o reziduumu je vrlo slaba informacija.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje - by Braca - 03-04-2019, 09:03 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)