Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje
#36
Treba probati ovako nesto, ja samo vidim ogromnu mogucnost da mogu precisnom manipulacijom izlazne i clock frekvencije da uticem na prenosnu krivu tog nekog sinusnog konvertera koji za Audio opseg treba da ima LPF.
Dakle smicanjem malo frekvencije clocka u odnosu na zadatu izlaznu mogu da malo uticem na izlazni nivo i tako je moguce onda digitalnim putem kompenzovati izlaznu karakteristiku, ili se uradi interpolacija po nekoliko tacaka ili se diskretizuju sve tacke koje se generisu.
Jos jednom, caka je prebaciti upravljanje frekvencijom, to sad moze da se uz Si5351 radi mnogo dobro, precisno i stabilno na 3 kanala, to je ogroman tehnicki potencial, imam "neogranicenu" rezoluciju generisanja izlaznih frekvencija sa 0ppm greskom deljenja, sve je u nekoj tamo matematici i razlomcima, ne postoji ni jedna druga komponenta kojoj moze tako "neogranicenom" rezolucijom da se upravlja neka velicina digitalnim putem.

To su moje predpostavke, ne mogu da tacno tvrdim makar dok ne pkrenem neki simulacioni model ali mislim da mogu da se dobiju bolje karakteristike nego bilo koje drugo neko integrisano resenje a da nije DAC ili Wien bridge.
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje - by mikikg - 02-28-2019, 11:23 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)