Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje
#35
Miki, glavni problem je što nisu dovoljno dobri u pogledu THD, imaju offset i na izlazu moraš da filtriraš ostatke signala takta. Ovo poslednje nije naročitio teško jer je koleno filtera tipično na 50 do 100 puta nižoj frekvenciji od takta.

Negde 1990. napravio sam na dve Euro pločice po osam kanala filtera tog tipa za akviziciju dinamičkih signala sa tadašnjim "brzim" 12-bitnim A/D konvertorima. Pošto se analiza signala vršila u vremenskom domenu, filteri su imali Bessel-ovu karakteristiku.
Tada su podesivi analogni filteri koštali do 4000 DM po kanalu, a moj šef u Sulzer-u mi je odobrio da ih napravim sam iako su mu u razvojnom centru savetovali da se ne upušta u tu avanturu.

Imam ih još uvek jer sam ih spasao od kontejnera za otpad kada su moji naslednici dvanaest godina kasnije rešili da modernizuju merne sisteme. Jednu pločicu sa osam kanala sam pre desetak godina poklonio mom bivšem fakultetu, ali je nikada nisu uključili - i dalje vrše akviziciju podataka bez AAF, po sistemu "Measurement by hope".

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje - by Braca - 02-28-2019, 09:51 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)