Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje
#22
Nemam ja tako bas laku odskocnu pobudu Big Grin
Dadoh kratak predlog i ispravku, na osnovu vidjenog loseg oscilograma, i lose pozicioniranog i lose procitanog, a krenuse cudni komentari.
I to do nivoa da ja nesto ne razumem Big Grin
Zatim krenuse brkanja i poredjenja tranzijentnog vremena i slu rejta, sa vrlo nepodobnom spravom, gde ja sracunah sa oscilograma nekih neobicnih 25-26V/us a prezentuje se 40. E pa za tih 40 bi skromni 311 morao da dostigne, sa opterecenjem, 10-90% 4V za tih obecanih 100nS
To se poredi, doticno tranziciono vreme bez opterecenja, sa opampom kojem se slu rejt meri na opterecenju 2koma i 100pF obicno, i to sving 10V, a zavisi od kompenzacije, ostalih kapacitivnosti...itd, nisam ja MacolaSmile da pisem tutorijale, ali pricam u kratkim crtama, ionako me svuda kritikuju za opsirnost obrazlaganja.

Poredili bi smo babe i zabe, ukratko..i sve to zbog loseg oscilograma, lose karakteristike LM311, njegovog musicavog izlaznog tranzistora(o raznim kapacitetima ili temperaturnim variranjima da ne otvaram nepotrebno razmatranje)...

Jednostavno razlog nekakve optimizacije ili ustede ili amaterske radionice ne prolazi , lose je, besmisleno je.

A radio sam, istine radi sa kineskim LT1015, komparaciju sinusoide po amplitudi za sihronizaciju Andor kamere na 13,56MHz, i to radi..snima..formiranje plazme od 0 do max po amplitudi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by vladd - 02-25-2019, 04:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)