Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene - Idemo dalje/više/bolje
#16
kad se već priča nastavila da dodam i ja jednu koju sam primetio: ako je razlika cene između dva IC kola 30 / 270 dinara a ne zahteva prerađivanje šeme,ponovna realna testiranja i merenja,onda smatram da to nije tako velika razlika da se ne bi upotrebilo bolje-kvalitetnije IC kolo. razlika u ceni je 2e što ne zauzima veliki deo ukupne cene uređaja - ipak će većina nas taj uređaj praviti samo jednom,a i ovakav kakav jeste sa tim jeftinijim IC 99,9% nas koji ćemo ga praviti neće imati čime da izmeri poboljšanje korišćenjem tog drugog skupljeg IC. ako je bolje uz ulaganje od 2e više,a pri tom ne zahteva dodatni rad i troškove - zašto ne? ako je tek nešto malo bolje - onda čemu? opet,daleko sam ja od toga da sudim je li dodatni trošak realno opravdan ili ne - to treba da presudite vi koji posedujete znanje u teoriji i praksi,ali to treba da se desi dogovorom,i nikako drugačije.

ono što zadržavam kao svoj sud je,da je nepotrebno gušiti pločicu sa previše releja da bi se zamenio trostruki četveropolni prekidač. prvi sam za to da se uloži nešto više novca u startu za većini dostupan kvalitetniji mehanički,to treba da shvate svi koji bi na tom delu da uštede jer ušteda na tom mestu kasnije donosi zastoje u radu,mrzovolju i bar kod mene bes. i onaj Borin Low THD je za moje potrebe ok,ali PIHER mi je džigericu pojeo više od alkohola i aditiva iz salama zajedno.

potrudiću se da sudelujem u crtanju pločice ali to će morati biti uz prisustvo kritika Brace i ostalih koji imaju volje i vremena da kritikuju i savetuju. toliko mogu i hoću.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by HomeMadeAudioProject - 02-24-2019, 08:28 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)