Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja
#8
[Image: attachment.php?aid=29591]

Spojio sam gore display sa logic level shifterom i to radi kad je RST sa TFT spojen na pin 9. Koristim ADAfruit TFT ILI9341 library.

Sad me zanima dali je moguće spojiti RST sa displaya na nekvi drugi pin a da display proradi? Probao sam RST TFT spojiti na RST Arduina i ništa bijeli ekran, takodjer koristim za initializaciju sljedeci kod:

#define TFT_DC 12
#define TFT_CS 10

// Use hardware SPI (on Uno, #13, #12, #11) and the above for CS/DC
Adafruit_ILI9341 tft = Adafruit_ILI9341(TFT_CS, TFT_DC);

I nakon restarta arduina TFT je bijeli, kada u kod ubacim TFT_RST onda proradi, ali onda trebam logic shiftera sa 5 portova a ja imam sa 4 porta zato bi bilo super ako se to moze rjesiti nekako da se poveze na RST Arduina pa da se TFT sam resetira kad se Arduino uključi na napajanje.

Dakle razlog je da zelim iskorisiti 4-portni shifer koji imam sa ebaya da nemoram samo zbog tog reseta tft-a dodavati još jedan 4-portni shifter zbog tog jednog pina...a i sačuvao bih jedan pin na arduinu pošto RST tft-a se koristi samo kod inicijalizacije displaya.

Dakle kako rjesiti tj spojiti RST TFT da cim se upali arduino da RST se odradi automatski sa Arduinom i da ekran proradi (da nebude bijeli ekran)?


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 10-08-2018, 12:48 PM
RE: Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 04-11-2019, 07:06 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)