Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(05-28-2019, 01:10 PM)ronovar Wrote: Hvala za kompliment za PCB, trudio sam se koliko znam i mogu da bude cim vise profesionalan. Vjerujem da može i bolje ali ako ima još ko zainteresiran za svoju verziju TH Function Generatora bilo bi super vidjeti i drugačiji design PCB-a.

Hvala i tebi Braco za divnu suradnju oko dizajna PCB-a i davanja jako bitnih smjernica a najviše na shemi koju si sam osmislio i podijelio je svima nama na forumu.

Sada kada bude to finalizirano ostaje nam organizacija oko group buy-a pcb-a i mozda kita sa sitnim komponentama ili komplet svim komponentama...ovisno o zainteresiranosti članova i volje organizatora Smile
I mene je obradovala lepa saradnja i konstruktivna atmosfera, na čemu se još jednom zahvaljujem.
Isto važi i za saradnju sa trećim članom tima, @Khadgar2007.
Uspehu projekta puno su doprineli svi komentari i sugestije izneti na temi, a Draganu (@Dragan100) posebno hvala za privatno poslate ideje i predloge.

Ja ću sada uraditi i aktuelizovani BOM na bazi šeme @ronovar.

"For the record", evo osnovnih podataka o ovoj verziji generatora:
  • Frekventni opseg sinusa i četvrtki: 15Hz do 165kHz u četiri dekade s rasponom od 1:11 u svakoj dekadi
  • Frekventni opseg trouglova: 15Hz do 95kHz u četiri dekade, raspon min. 1:11, podesivo po želji
  • Izlazni napon: sinus: max. 17Vpp, varijacija unutar dekade: do 10% najniže vrednosti; četvrke: max. 11Vpp; trougao: max. 13Vpp
  • THD sinusa: min. -95dB @ 1kHz, može se poboljšati do -100dB smanjenjem izlaznog nivoa sinusnog oscilatora
  • Izlazna impedansa: 50 oma
  • Grubi atenuator: 0dB, -20dB, -40dB 
  • Fini atenuator: 0 do 100%, ispred grubog atenuatora
  • Napajanje: ±13,5V, max. 120mA
Koliko god da mi je bilo drago da radim na ovom projektu, biće mi još draže da instrument vidim na radnom stolu naših članova.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 05-28-2019, 02:45 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)