Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Quote:+15V sam rješio tako što sam uzeo direktno sa pina C Frekventnog Multiplikatora i vodim ga kroz LA3 desno gdje cu kasnije spajati ga na OPAMP-e
-15V sam vodio ispod RE1 (stavio jumper) i sa njega kroz LA3 vodim na desno gdje ce kasnije iti isto spajanje na OPAMP-e
Sve je u redu u ovoj verziji osim ovog gore.

Poz. vod napajanja za IC3 i ostale aktivne elemente iza njega (uključujući i izl. stepen) ide sa čvorišta na +Vcc oscilatora, koji bi morao biti potpuno odvojen od ostatka sklopa.
Kod -Vee je situacija nešto bolja jer je generator četvrtki prvo povezan sa C45, ali će ostatak (-) struje napajanja ipak doći na čvorište kod pina 4 na IC1.

To je bio razlog što sam sinoć pominjao da obe linije napajanja idu desnom stranom, te da se konektor Ext možda pomeri u levo.
Vod od +15V je na toj strani optimalno postavljen i to bi trebalo iskoristiti
Po meni, nije problem ni da se pločica malo poveća na desnoj strani i tako dobije prostor za vodjenje napajanja.

Jasno mi je da problem nije jednostavan i da zahteva dodatni napor, ali ovde ne možemo praviti kompromis jer postoji opasnost da oscilator, koji je na PCB odlično uradjen, bude ugrožen preko napajanja.
Tu situaciu imam na prototipu jer sam prvo napravio oscilator, a zatim stavljao druge stvari bez razdvajanja napajanja. Rezultat je da mi brži opampovi u oscilatoru zaosciluju u četvrtoj dekadi na frekvenciji iznad 100kHz, mada za to ima i drugih razloga.

Pozdrav

Edit: Uh, nisam video ovu verziju dok sam pisao gornji tekst.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-21-2019, 02:16 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)