Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(03-01-2019, 05:43 PM)Khadgar2007 Wrote: Ok, hvala na informaciji. Nisam baš u toku pa nisam znao da se frekvencije trokuta i sinusa/kvadrata nešto sitno razlikuju. Sada kada sam napokon sjeo i fino pogledao šemu vidim koja je to komplikacija napraviti trokut. Do sinusa i kvadrata se dođe sa nešto sitno dijelova a da se dobije trokut potroši se duplo više dijelova.

Zavisi od koncepta celog generatora.
Macola je dao vrlo jednostavnu šemu generatora trouglova i četvrtki, jedino što bi moralo da bude malo preklapanja zbog širine frekv. opsega, što se dešava i kod drugih šema.

Kod našeg generatora je postalo komplikovanije jer sam želeo da imam samo jedno dugme za podešavanje frekvencije. Pošto integrator, što je osnovni mehanizam za dobijanje trouglova iz četvrtki analognim putem, ima pad frekventne karakteristike od 20dB/dec, problem je bio naći najjednostavniji mehanizam za održavanje konstantnog nivoa na njegovom izlazu kada se frekvencija menja.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 03-01-2019, 06:10 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)