Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
#25
@vladd:
Sigurno bi bilo interesantno, ali tema je započeta komentarom da se jednostavni generatori signala starije gradnje mogu bez velikih ulaganja i specijalnih komponenata bitno poboljšati. U tom smislu, ja sam shvatio zadatak kao razvoj jednostavnog generatora za preliminarna ispitivanja audio sklopova.
Na primer, ako se ovo bude realizovalo, ja ću u svoj primerak možda staviti OPA627BM (60 US$, ali imam par komada izvadjenih iz neke stare opreme), dok će neko drugi ugraditi opamp klase TL071.

@Branko:
Pričali smo već o tome u temi o MA 3604, uključujući i rad J.-L. Linsley Hood-a.
Povratnom spregom preko termistora dobijaju se bolji rezultati nego sa sijalicom, ali je sklop neuporedivo komplikovaniji. Ako se ide na taj nivo, odn. u tom pravcu, onda je prvi izbor NFB sa FET-om, a za to već postoji kompletan razvoj koji je svojevremeno objavio Bob Cordell.

@Khadgar2007:
Jeste, dosta se o tome pisalo, ponudjen je i izlazni pojačavač sa THS3491, ali on košta nekih 11 evra po komadu, ima Power Pad hladjenje, itd.
Ali, kao što rekoh, diskusija je otvorena...

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 07-28-2018, 02:13 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)