Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Ma da, ti zapravo imaš uređaje koji u sebi nemaju mrežni ispravljač pa onda mase između kutija spajaš kako najbolje paše tako da sam konektor može biti prišarafljen na šasiju dok je meni jedna šasija zajednička za nekoliko uređaja. Uglavnom danas ujutro mi je pala neka ideja na pamet koja možda nije niti loša jer ovo neće biti mjerni uređaj sa kojim ću izvlačiti zadnje nV šuma iz DuTa.

Izbušim rupu na prednjoj ploči malo veću od BNCa. Uzmem komad jednostranog vitroplasta koji je naravno veći od te rupe i na njega pričvrstim BNC. Onda taj komad vitroplasta pričvrstim na prednju ploču tako da je strana bez bakra uz prednju ploču.Bakar na vitroplastu je naravno na masi BNCa i ide na masu ton generatora. Tako da zapravo nema onog prstena kroz koji mogu ući EMI smetnje, a mogu staviti neki prekidač sa kojim biram hoću li da je BNC spojen na šasiju ili ne. Iako je ovo po meni tjeranje mak na konac što se tiče EMI smetnji ali DIY je pa zašto ne probati.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Khadgar2007 - 04-14-2022, 09:09 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)