Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Nakon dosta vremena prihvatio sam se ovoga da dovršim projekt jer mi stoji od onda kako je Braca otkrio da oscilator zeza sa ruskim žaruljama.

Znači oboružan motivacijom,dijelovima i vrućom lemilicom,krenuo sam u nove pobjede. Odmah sam po Bracinim uputama na prošloj stranici napravio preinake. Ruska i JKL telefonska u paralelu, LA2 žarulja ide van i OPA2810 na mjesto opampa u oscilatoru. Prvo paljenje i tup pogled u ekran skopa, od oscilacija niti "o", ma ništa, pri uključenju nešto se pojavi nakon toga ravna crta. Gledam ja jel releji škljocaju,prebacujem preklopnik za frekvencijeske opsege, ostali rade savršeno ali prvi opseg ništa,nula,... Idem se ja vratiti na početne postavke, znači sve žaruljice kao po šemi,LM4562 i dobijem rezultat gdje se u prvom opsegu nikako ne može smiriti sinusoida, znači barem sam dobio isti rezultat kao i prije godinu i više dana. Idem ja sada zamijeniti LM4562 sa OPA2810 i na moje čuđenje oscilator proradi kao švicarski sat. Preklapam ja frekvencijske opsege, brzo vrtim pot za promijenu frekvencije sve u nastojanju da zaglupim oscilator ali ništa, gad se ne da, sinus stabilan kao kuća.

Tako da problem oko SMD pločice je riješen još jednom u praksi. Izgleda da će biti problema od primjerka do primjerka što se tiče oscilatorskog dijela ali koliko vidim sve je riješivo uz malo kombiniranja žaruljica i raznih opampa.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Khadgar2007 - 03-03-2022, 07:57 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)