Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
(05-09-2020, 09:31 PM)gorso69 Wrote: Stigao preklopnik za opsege pa sam ga zalemio kao i finu regulaciju.Izlazni stepen još čekam sa eBay (ima još 5 dana fore da stigne).Na najnižem opsegu problem na izlazu za frekfencmetar.Pri frekfenciji od 80Hz prikazuje oko 500Hz
Evo slika gde su na drugoj i trećoj zumirane uzl.i silazna ivica četvrtke.Kanal 1 je na izlazu fine regulacije a kanal 2 na izlazu za frekfencmetar.
Ovo mi liči na parazitno okidanje komparatora za četvrtke usled VF šuma na sinusnom signalu. Komparator je izveden s histerezom, upravo da bi se sprečilo parazitno okidanje. Frekvencija parazitnih četvrtki je reda 700 do 800kHz i taj šum bi morao biti vidljiv na sinusnom signalu.
Zato bi bilo dobro da umesto izlaza iz fine regulacije, na oscilogramu vidimo signal na ulazu u komparator, i to s većom rezolucijom da bi se ukazao eventualno prisutni šum.
Ako se pokaže da je to razlog za parazitne četvrtke, povećaću malo histerezu i to će biti rešenje problema.

Ako sam dobro razumeo priloge posle ovog tvog, ti lemiš SMD pločicu, a ja na njoj nisam lemio generator četvrtki, pa zato nisam u stanju da problem reprodukujem kod sebe.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 05-10-2020, 08:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)