Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Da, upravo to sam i ja vidio na svome primjerku. Sve iznad 4Vpp daje veoma čudne rezultate koji ovise o svačemu,a ionako zapravo samo sa gledišta izlaznog napona sve se to nadoknadi u izlaznom stupnju. Jedini problem je vrijeme stabilizacije.
Recimo kod XR2206 vrijeme stabilizacije ne postoji, amplituda je stabilna kao zemlja jedino je THD u banani, ali zato mogu bez problema vidjeti frekventnu karakteristiku nekog audio uređaja, samo okrećem pot i gledam koliko mi se amplituda na izlazu uređaja mijenja. E sada koliko će to biti moguće kod ovog GFa ne znam, jer dok se ne stabilizira amplituda je barem 4-5 puta veća tako da bi pogotovo kod izlaznog pojačala moglo biti svašta.

A stvarno čovjek bi rekao da neće biti problema sa ovako dizajniranim PCBom, SMD sve u malom pakiranju... Jedino što mi pada na pamet je ground plane iznad oscilatora,možda je trebalo bez toga ali i Ronovarova ima isto ground plane.
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Khadgar2007 - 02-17-2020, 08:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)