Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
High speed switching tranzistori
#1
Pozdrav kolege!

Iako mi je posao pretezno vezan za parcijalno industriju a parcijalno za SHF (X-band), ipak sa vremena na vreme uspem da zgrabim malo vremena da se vratim svojoj prvoj (i pravoj) ljubavi a to je instrumentaciona elektronika. 

E u tim vodama mi cesto, i za razne potrebe zatrebaju ekstremno brzi prekidacki bjt (upravo imam potrebe za ovakvim tranzistorima za dva razlicita projekta), za rad na oko 30-40Vce (za Ube=0V). Kad kazem ekstremno brzi mislim na naprave sa tipicno 10ns trise/tfall i storage vremenom ne duzim od 15ns. Naravno, potrebni su mi i NPN i PNP tranzistori ovakvih karakteristika. 

Najblize potrebnom sam uspeo da nadjem (u Srbiji) tranzistore BSX20 (NPN, 40V) i BSX36 (PNP, 40V), i to oba u M&G Electronic-u u Nisu, i to po ni malo pristojim cenama obzirom da se radi o relativno zastarelim tranzistorima. 

Zanima me, da li neko od forumasa ima ideju za tranzistore ovakvih karakteristika, iskustva sa brzim switching tranzistorima, nabavkom istih (cak i sa inostranih sajtova itd) ili pak sa nalazenjem BSX serije u zemlji Srbiji...

P.S. Verujem da bi Zetex imao sta da ponudi po ovom pitanju...
Reply


Messages In This Thread
High speed switching tranzistori - by Papak - 08-18-2017, 02:21 AM
RE: High speed switching tranzistori - by vladd - 08-18-2017, 07:01 AM
RE: High speed switching tranzistori - by Vlajko - 08-19-2017, 03:03 PM
RE: High speed switching tranzistori - by Papak - 08-19-2017, 03:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)