Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razvoj, Dizajn CNC-Controller V1.0
#19
(07-14-2016, 06:47 PM)ronovar Wrote: Naletio na ovu stranicu kako se spaja taj kontroller:

http://www.cuteminds.com/en/elettronicag...-tb6560ahq

Ja sam shemu preradio kako sam zamislio da treba da se spoji na AVR pa ako sam nesto krivo izbacio alarmirati Big Grin

Kako si nacrtao semu, tebi ce to kolo uvek da bude u resetu!!! Proveri da li je reset na 0 ili na 1!!! Kako je nacrtano trebalo bi da bude na 0, ali ti u semi pise da je na 1. To znaci da ce tvoje kolo stalno da bude u resetu!!!
Nemas zastitu od obrnutog polariteta dolaznog napajanja. Da li je elektrolit od 470uF neka smislena vrednost (proracunata na osnovu struja motora i max dozvoljenog pada napona na istom) ili je onako sacometrijski? Ona bi trebala da bude izracunata, da ne bi imao problema kasnije. Takodje dolazno napajanje bi trebalo da ima i zastitu od prenapona i prevelike struje (npr. TVS + Polyswitch). Svaka linija koja je povezana sa MCU bi trebala da ima svoju ESD zastitu (RC).

Ovo su samo kratke smernice. Zelja i Miki su sve lepo objasnili. Miki je implementirao CNC vise puta. Poslusaj sve njegove savete. Covek ima dosta iskustva i pregazio je sve probleme vise puta. Mogu samo jos da dodam, da ako postavljas krajnje prekidace za slucaj bezbednosti, mozes takodje da ih vezes na red za napajanjem za motore (NC kontakti), tako da kada dodje do gazenja istih, gasi se napajanje za motore, sto uzrokuje i automatsko iskljucivanje motora.

Pozdrav
Reply


Messages In This Thread
Razvoj, Dizajn CNC-Controller V1.0 - by ronovar - 07-13-2016, 04:27 PM
RE: Razvoj, Dizajn CNC-Controller V1.0 - by vojinilic - 07-14-2016, 09:52 PM
RE: Razvoj, Dizajn CNC-Controller V1.0 - by nik - 07-15-2016, 11:23 AM
RE: Razvoj, Dizajn CNC-Controller V1.0 - by nik - 07-15-2016, 11:24 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)