Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika
#34
Da, ja sam uvek sporiji.

@Vule
To sto si izmerio mobilnim telefonom kod svojih Visaton-a mozes da pokazujes u bolnici na ******* odeljenju, mozda popravlja raspolozenje pacijenata?

Od 2000-te godine radio sam prezentcije pojacala "TacT Millennium", za knjigu N. Vukusica preveo sta se moglo prevesti o radu tog (prvog pravog) digitalnog pojacavaca a
uz prezentaciju pojacala vrlo cesto radio i prezentacije i merenja odziva u sobi sa "TacT Audio Room Correction System". "RCS" je u stvari vrhunsko predpojacalo (cene oko
3000e) uz koje dolazi vrlo precizan i skup merni mikrofon te mogucnost povezivanja na racunar. Uz pripadajuci softver obradjuje se odziv sa zvucnika te se izuzetno precizno
moze konfigurisati tj. 'ekvalizirati'i zvuk. S time se dobija perfektna zvucna slika, ispeglani su najveci delovi spektra a moguce je igrati se do besveti po zelji korisnika ako mu
bash nije odgovarao niti jedan od nekoliko predloga krive odziva. Da ne pominjem 'fabricke krive' tj. podesavanja unapred programiranih odziva za najcesce slucajeve soba.

A onda tu dolazimo i do otreznjenja:
Cvrc, pomeranjem mikrofona za samo 10 (deset) santimetara sva ona prethodna merenja padaju u vodu. Sve je lepo i krasno ali samo u toj jednoj tacki gde smo postavili mikrofon
a to je obicno centar i visina usiju nekog slusalackog mesta. Pomeri se van tog uzanog prostora i to vise nije zvuk koji zelimo niti zvuk koji nam se dopada. Ma koliko skupe kutije bile
u pitanju. A obicno se radilo sa vrlo skupim sistemima / kutijama.

Ti navaljujes sa tom slikom odziva koja ama bas nista ne znaci ako zvucnike pomeris desetinu santimetara levo/desno/napred/nazad. Da ne potenciram moj stav kod pominjanja
'merenja sa mobilnog telefona' i nekoj smesnoj aplikaciji za to. Prenesi zvucnike u drugu sobu pa meri ponovo. Moze i u kupatilo sa plocicama, poznato je da tu najbolje pevamo.

Ja sam se povukao od davanja saveta kad sam shvatio koliko toga u stvari ne znam. Od zvucnika sam izabrao najskuplji kit koji sam mogao sebi da priustim u datom momentu,
iseckao drvenariju i uzivam u slusanju muzike, ne solim pamet po forumima. Ako mogu da doprinesem da neko ne cini moje greske (i trosi bzv novce) ja se trudim da to uradim.
Elektronike se ne doticem jer tek tu mogu samo da lupetam. Na decijem odeljenju bolnice ili osnovnoj skoli mozda bi bilo nekog mog uspeha, umem da budem zabavan. Ponekad.

Molim te nemoj citirati moje postove, ne zelim beskrajnu raspravu s tobom, dosta mi je bilo sa drugih foruma. Kad nesto pametno napises to cu pozdraviti plusicem i to je to
sto se druzenja tice. Ako treba, ja cu se povuci odavde da ti ne smetam, da nemas sta da citiras, izvlacis recenice iz konteksta itd. Hvala unapred, nadam se da se razumemo?


Messages In This Thread
RE: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika - by nik - 04-26-2016, 06:07 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)