Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika
#29
(04-26-2016, 04:07 PM)vulejov Wrote:
(04-26-2016, 11:48 AM)nik Wrote: Merenje odziva donjeg spektra prosto zaboravi (<200Hz u prosecnoj sobi)
Video si da Zvule stavlja gejt na 300Hz

Измерен одзив доњег спектра у просечној соби је управо оно што се у тој соби чује..
Од гејта више штете него користи.. ево један постављен управо на 300, види се да је крива неупотребљива не само испод већ и добро изнад те фреквенције..

Inače bih te iskulirao ali zarad ispravnosti i pravilnog razumevanja materije od strane drugih....

Gated prikaz jeste prikaz onoga što zvučnik radi. Smoothed prikaz je da se vidi šta radi u određenoj sobi. Kada je gejted prikaz kako treba, radi se i smoothed koji uključuje prostoriju sa svojim refleksijama, modovima i ostalim problemima. 

Naravoučenije, mene ne zanima kako neki zvučnik radi u tvojoj sobi već me zanima kako taj zvučnik radi. Onda kad ga donesem u svoju sobu, tad odradim smoothed merenje koje se tiče samo mene jer se dešava u mojoj sobi. 

Postavljati smoothed merenje zvučnika jeste prevara u smislu da si snimio interakciju zvucnika i sobe sto je potpuno besmisleno ako postuješ projekat za diy zajednicu. Neko uzme da napravi taj zvučnik i ne dobije takvo merenje i zvuk jer ne slusa u tvojoj sobi... Šta onda ? Ništa, prerađuje se tjuning ili skretnica u zavisnosti od toga gde je problem. 

Što se tiče tvog lošeg/neupotrebljivog gejted merenja - loše si izmerio pa loše i merenje. Kako god da si merio ne valja jer ima neka refleksija.

Osnovne stvari u dizajniranju zvucnika jesu odabir tipa kutije, odabir drajvera, gejted snimanje raw odziva u probnoj kutiji, ubacivanje podataka u simulator, izrada probne skretnice, merenje, podešavanje i gejted merenje gotove kutije, smoothed merenje, tretiranje prostorije ukoliko je potrebno.

Kao što ti rekoh odavno - fale ti osnove, a pokušavaš da napraviš od sebe gurua. Ne ide.


Messages In This Thread
RE: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika - by Zvu - 04-26-2016, 04:37 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)