Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika
#20
(04-23-2016, 08:04 PM)nik Wrote: Evo jos jednog grafa - realna merenja FRS5-X. Po ovome, vrlo zdravih  88-89dB i potreba rezanja ispod 300Hz gde su izoblicenja vec dosta visoka.  Ja generalno i nisam pristalica FR zvucnika al' eto ovde se razvila lepa razmena razmisljanja a ja i dalje stojim da VladaC nije dzabe izabrao ovog malca, pa ga jos 'golisavog' bez ikakve ploce pusta da se muci u povelikim sobama

Свим широкопојасним драјверима од 3-4 цола, који су сада актуелни јер заиста добро раде не само средину већ и високе, потребна је мала запремина у којој ће радити, као и релативно широка предња плоча да би имали раван одзив..
Горе поменути као и сви остали почиње нагло да подиже изобличења испод 500Hz, за врхунске резултате не треба их користити испод тога.. конкретан примерак има преко 1% у високима али је то доста далеко и вероватно не смета.. два најбоља на мерењима су ScanSpeak 10F и Visaton B80, али су релативно скупи.. далеко најбољи однос цена-квалитет има Vifa TC9, мислим да је петнаестак долара..



Messages In This Thread
RE: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika - by vulejov - 04-23-2016, 08:23 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)