Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika
#6
Meni je zvuk HSR48 kutijica vrlo dobro poznat, uz njih sam proveo studentske dane '77-'82. Romantika je jedno, dobar zvuk nesto sasvim srugo.
Rade te kutijice i dan-danas uz izmenjeni bass (takodje Svrljiski) i uz ogroman trud oko ekvalizacije istih cak sluze za nekakvu 'digitalnu post-produkciju'
gde se krestanja novokomponovanih pevacica pretvara u milozvucno 'pevanje'. Ali ipak je to u osnovi zvucnk niskog kvaliteta, izvinjavam.

Predlozio sam Visaton-ov FR FS5-X zato sto kosta 8e komad (u Bugararskoj doduse) a ravan je skoro k'o lenjir. Izuzetno mala izoblicenja u vecem delu spektra
sem u (ocekivano) nizem spektru, ispod 200Hz cini mi se. Da se doda WG (podize sve do skoro 5-6KHz) i stavi u cevku kao Linkwitz-ov 'Pluto' - to bi bio odlican
zvucnicic za malo para. Dodavanjem jednog ili naravno jos bolje, dva sub-woofer-a, vec ulazimo u jako jako ozbiljnu pricu.

SAL-ov DTF-12 je pravi visokotonac (isto kosta 8e) i ne moze da se nikako ukrsti sa sub-wooferskim zvucnikom namenjenim da radi svega do 110Hz (originalna verzija kutije)

Odziv SAL DTF-12 i Visaton FRS5-X:


 


Tu je i FRS8 itd itd


Messages In This Thread
RE: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika - by nik - 04-23-2016, 06:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)