Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mastech my68
#1
Ima li ko iskustva sa ovim instrumentom, uzeo bih za neku hobi primenu.

[Image: my68v.jpg]
Reply
#2
Ja ga imam, sasvim OK instrument za tu klasu.
Jedino bi buzzer mogao biti malo glasniji, a ne dopada mi i auto-off funkcuja, koja iskljuci instrument nakon 15min., radio ti nesto ili ne.
I'm gonna live forever or die trying...
Reply
#3
Da li ima onaj način kada se pali, pritisne se kombinacija tastera i onda upali instrument, kao što je mogućnost kod Fluke-a tako da se može isključiti auto-off, isključivanje auto-off backlight koji se ugasi za oko minut što mene isto nervira ali opet je dobro zbog baterije, a ima i još neku funkciju ali sam zaboravio koju.

Koja mu je cijena?

Off topic: Kako se koristi onaj krug gore za tranzistore gdje se ubadaju, nisam to nikad koristio a i zanima me kako to radi?
Reply
#4
Gosha je napljuvao jedan Mastech koji je doneo na skup u Kg. Mehanicki los, spor pri merenju... samo se ne secam da li je bas isti model kao ovaj. I ja vec mesecima "kupujem" neki instrument pa nikako da se odlucim Smile.
Treba uzeti i UNI-T u obzir pri kupovini...
Reply
#5
Pa cena je negde oko 35e.
Reply
#6
Ja bih se pre odličio za :

http://www.esns.rs/sanwa-digitalni-merni...anwa-cd771
http://overseas.sanwa-meter.co.jp/items/....php?id=20#

Košta 1.500 dinara više, i ne može da se poredi sa drugim instrumentima iz "Low cost" kategorije.
Sanwa instrumenti kao da su zalutali u tu cenovnu kategoriju, imaju ih neki članovi ovog foruma (i skuplje modele)
i nisam čuo da je iko pogrešio u izboru.

Ne kupuje se instrument svaki dan ...

Pozz
Reply
#7
Upravu je @Želja, treba nešto dobro izabrati ako se ide na duže puteve, ja sam kupio 2 ili 3 ista multimetra samo zbog kapaciteta i to su bili ograničeni do 200uF, a mjerili su još i induktivnost i otpor, i naravno spalio sam ih sve punim kondenzatorima kondenzatorima, na kraju sam ih popravio i opet su ispravni, a cijena im je bila oko 40€.
Onda sam konačno uzeo Fluke i sad sam miran, a dugo sam se dvoumio šta bih uzeo.
Reply
#8
I ja razmisljam da uzmem sebi jos jedan multimetar, i gledao okolo sta sve ima i gledao …

Fluke mi je skup tako da je moj izbor ponovo Sanwa! I tu sam birao dali ovaj ili onaj model, a inace imam PC5000a, ma necu da razmisljam, to je extra dobar instrument i uzecu jos jedan Smile

Ovu Sanwa PC5000a imam vec 4. godinu, ni jejdan jedini problem nisam imao sa njom, radi savrseno … Ajd imao sam jedan problem, crko mi osigurac za niskostrujni opseg 630mA, malo ne standardan osigurac ali ima da se kupi kod nas i eto to je sve od problema koje sam imao!
Reply
#9
Od novih iz dučana ne isplati se ić na lošije od ovoga UNI-T 139C, nama su se u firmi pokazali OK. U rukama djeluje skroz solidno i ima dosta opcija.
http://cdn-reichelt.de/bilder/web/xxl_ws...UT139C.png
Reply
#10
Sanwa 5000A je odlična, prepakirani Brymen 857, u svin pakiranjima je dosta hvaljen instrument.
Mali Brymen 257 je isto super, ima sve šta triba i još je kompaktan.
Reply
#11
Meni jedino kod Sanwe PC5000A smeta što nema poseban ON-OFF prekidač.
Kada se ugasi zbog čuvanja baterije moram sa selektor okrenuti u levo ili u desno do Off, pa onda nazad gde je bio.
Mnogo je praktičnije kad ima taj ON-OFF prekidač, (imao sam pre takav pa ostala stvar navike).

Pozz
Reply
#12
Pa nije to stasno, auto power off radi dobro, iskljuci se posle nekog vremena neaktivnosti (dok je aktivan ne iskljucuje se i to vrlo pametno, ne iskljucuje se kada ga ostavim da meri neki napon/struju, moze satima tako ali kad ga odkacim on odbrojava do power-off!) i jednom kada se ugasi ma gde god bio preklopnik, pritiskom na SELECT dugme se budi i nastavlja da radi.

A i preklopnik je vrlo vrlo dobro odradjen tako da evo kazem 4. godina kod mene (a nek kaze Macola za njegov primerak koji vuce po terenu), nije mrdno … baterije se trose i menjaju, bas me briga za njih, uvek imam jednu novu u rezervi tako da to stvarno nije problem u odnosu na sve korisne opcije koje ima taj instrument.
Reply
#13
ta sanwa 5000 je top stvar,po preciznosti i cijeni a eto i iskustva su odlična. jeste malo veći zalogaj za današnja vremena ali kontam da se itekako isplati. ako ne baš on onda onaj iz linka od 5000 i nešto dinara. imam sanwa rd701 a kad budem uzimao sledeći biće taj pc 5000.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#14
Malo po malo i stigosmo do 3 puta vece cene od pocetne Smile.
Reply
#15
Uze mi rec iz usta. Krenuo covek od 35e a na kraju dobi upute da je ipak bolji ovaj od bar 100e Big Grin

Mada sve je to normalno, verovatno ce Omega i sam da proseta istim putem, bar ja tako uvek uradim Big Grin
Reply
#16
ma normalno, ali ako već ima loših iskustava sa prvim navedenim mislim da je sanwa od 4000+ dinara prvi bolji kompromis. opet,sve po mogućnostima i potrebama, mene za moja opšta mjerenja sasvim dobro služe i dva kineza od po 10e.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#17
(03-22-2016, 07:41 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: ma normalno, ali ako već ima loših iskustava sa prvim navedenim mislim da je sanwa od 4000+ dinara prvi bolji kompromis. opet,sve po mogućnostima i potrebama, mene za moja opšta mjerenja sasvim dobro služe i dva kineza od po 10e.

Upravo tako, izbor instrumenta treba prilagoditi svojim potrebama.
Ne treba baciti novce za neki sa XYZ mogucnosti a mi koristimo samo X/2 tih mogucnosti.
Ja sam vec na skupu i KG rekao da mi se Mastech (kod mene je Sinometer) MS8226 raspao mehanicki,
uzasno los kvalitet plastike, ali sa druge strane on je prilicno tacan.
Poredjen je sa HP34401A i ne zaostaje bas mnogo. Kostao je oko 50e pre nekoliko godina i za to vreme svakodnevno je u upotrebi.
Moja preporuka je takodje Sanwa ali model izabrati prema potrbama.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#18
Šta se tie našega hobija, teško da neki novi instrument neće zadovoljit naše potribe, posebno šta se točnosti tiće. Veći problem je kvaliteta izrade, i siurnost ako se koristi u industrijskin uvjetima, šta ode nije slučaj. Večina se koristi u kućnoj mreži di je mirenje iza osigurača. Ko može uvik je bolje nabavit kvalitetniji instrument, više se isplati na duže staze, al opet ako to ne donosi neki novac, a hobi ne donosi, onda se čovik mora pokrit sa lancunon kolki ima.
Reply
#19
Ovaj je moj.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#20
Kako si zadovoljan sa njim? Tako nesto sam i ja gledao ali UT61D jer meri kapacitet do 4000 u a isto je True RMS.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)