Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#1
Društvo,

Nakon mnogo godina došlo vreme da promenim računar.

Pitao neke drugare, malo pratio forume (ove naše diy) i odlučio.

Poručena ploča Gigabyte B450 Aorus Elite, stiže u utorak. 

Planiram procesor AMD Ryzen 7 3700X.

Planiram RAM od 16 do 32GB, videću kako će finansije da dozvole. 

Planiram neku grfičku do 150e, možda čak neku polovnu.

Imam dva SSDa, jedan BIOSTAR S100-480GB i jedan KINGSTON SA400S37480G. Oba kupljena 2020. godine, dakle skoro novi (ovaj drugi nema ni pola godine i još ni jedan dokument nije snimljen na njega Big Grin ). Kasnije ću dodati jedan od onih ultra brzih SSDova max 256GB što su obliku kartice i sa njega da teram OS.

Računar je namenjen za klasično kućno korišćenje (možda ću da probam neku igricu kad ga sklopim), planiram da koristim AutoCAD i Solid Works (ali ne nešto komplikovano renderovanje). 

Ono što me najviše tera da menjam računar je potreba za dva monitora, i prelazak sa WIN7 na nešto novije, jer kad radim neku dokumentaciju u isto vreme koristim Exel, Word, pdf reader, Chrome i Auto CAD. Dosta podataka prepisujem iz programa u program i izluđuje me što svaki put moram da radim minimiziranje ili maximiziranje programa  SpaceWars 

Možda moj izbor nije naj naj, ali to je ono što ću moći da dobacim pa kako god da ispadne, ubeđen sam da će biti bolje nego što mi treba .

Pitanja:

1. Koje napajanje od 800 do 1000W?
2. Koja grafička, obavezno da ima dva HDMI ili Display jer hoću oba monitora da ganjam istom konekcijom bez miksovanja? Monitore planiram neke DELL i oba ista, da budu stereo Big Grin
3. Koji RAM u navedenom kapacitetu? 

 Temu možete koristiti u duhu naslova, bitno mi je da dobijem odgovore  113
Reply


Messages In This Thread
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče - by BeliNinja - 12-26-2020, 04:38 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)