Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RIGOL MSO1074Z-S, 14 mjeseci nakon kupovine
#1
Sad 
Molio bih vaše mišljenje o situaciji koja je prema riječima RIGOLova autorizirana dilera od kojega sam kupio prije cca 14 mjeseci novi MS01074Z-S manje više beznadna. MSO je čitavo vrijeme bio kod mene i nije preživio nikakve nezgodne kako električne tako ni mehaničke prirode. Bez obzira na to prije par dana sam primijetio da nešto nije kako treba. Prvo sam mislio da je šum stvarni produkt mjerenja, onda sam shvatio da je tu i kada ništa ne mjerim, pa sam pomislio da se skuplja neki šum iz okolnih uređaja/instalacija. Sve sam redom gasio ali ništa nije pomoglo. Onda sam nakon dugo vremena ponovno upali prastari Tektronix TAS465 koji sam svojevremeno nabavio na ebayu za smiješne novce i shvatio da on ništa ne lovi. Onda sam iskopčao probe i na kraju probao s uzemljivanjem ulaza. U slučaju kada bi ulazi bili uzemljeni imao sam sljedeće:

[Image: 8HfBdrU.png]

Onda sam kontaktirao tehničku podršku dilera. Javio se s prijedlogom da pokrenem self-kalibraciju. To sam i učinio i nakon restarta situacija je bila nešto bolja, ali i dalje za uzemljene ulaze imam ovo:

[Image: nSEv1OB.png]

Kada recimo ch3 koji izgleda najbolje na gornjoj slici samo maknem s opcije uzemljenje na AC coupling čak i bez spojene probe dobivam sljedeće:

[Image: If9279V.png]

Poslao sam i ovu sliku dileru i od njega dobio sljedeće:
Quote:... Rigol compared it to their own devices and with the device specifications, this noise is considered normal and within specs for the MSO1000Z series devices. Unfortunately we can't improve it any more.

A drugčijom vremenskom bazom uzemljeni ch3 izgleda ovako:

[Image: udFpTqp.png]

Pitam se ima li tko slična iskustva s ovakvim MSO ili nekim drugim iz iste linije proizvoda? Hvala unaprijed.
Reply


Messages In This Thread
RIGOL MSO1074Z-S, 14 mjeseci nakon kupovine - by prasimix - 01-12-2016, 05:46 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)