Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja
#47
vjerujem ti mikikg, ali ja ti tek učim arduino jezik, znam da je STM32 moćnija sprava od arduino (mega328p) ali negdje se mora početi...za mene je prije par mjeseci bila enigma interrupti, a kamoli timeri...neznam dal se sjećaš teme kad sam u asm pokušao led blink sa timerima...naravno odustao sam od asm jer mi arduino pruzi sve sto mi treba meni početniku..a da cu doci jednog dana na STM32 hocu, ali to tek kad savladam osnove od arduina jer tu ima svašta...na arduino portovi su mi poznanica dok na STM32 kad pogledam oznake pinova sav sam izgubljen.

Zadao sam si projekt da napravim Digital Solder Station sa arduino pro mini sa OLED (treba da stigne), i da kasnije dodam hot gun air reflow pa da bude 2in1 i to sve sa jeftinim djelovima za arduino iz ebaya...znam da sada će neko reći pa imaš gotov STM32 modul solder station na ebayu..imam ali gdje je tu zabava i prepravljanje koda i najbitnije da se nauči nešto dok se dobi koristan uređaj.

Evo sada sam uspio srediti da za svaki jedan okret registrira se okret i poveca/smanji za 5 variabla...samo treba u Rotary.h uncomment linije:

#define HALF_STEP

I to je to, recompile...flash i radiii...i to znas kako? Glatko i bez ikakvih glitcheva..kao da imam rotary encoder od nekoliko stotina eura Smile

Bit će i video samo da snimim pa postavim...a nakon toga ide izgradnja MENU i dalje čitanje sa MAX6675 chipa i thermocouple temperature i PID regulacija (ima library za to)...pa će to biti brzo gotovo (a kad mi stigne thermocouple za arudino board onda cu moci da testiram tako da grijem fenom thermocouple i infracrvenim mjerim temp na njemu)
Reply


Messages In This Thread
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 10-08-2018, 12:48 PM
RE: Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 04-13-2019, 12:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)