Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja
#3
Koliko sam vidio na ebayu najbitnije ti je da gledas da ti ima isti chip koji i ti sad imas, i onda samo u postavka library headeru izmjenis rezoluciju:

#define ILI9341_TFTWIDTH 240
#define ILI9341_TFTHEIGHT 320

Moj je 320x240px i tako je definirano u headeru...a velicina ekrana ti nema veze ako koristis isti TFT driver, samo promjenis rezoluciju i to je to.

U temi o waveform generatoru si pitao kako da se rotira ekran, mozes ga rotirat sa ovom naredbom:

tft.setRotation(3);

Gdje broj u zagradi ti oznacava rotaciju, pa malo experimentiras dok ne dobijes rotaciju kakvu zelis, kod mene je broj 3 rotacija jer tako kasnije mislim staviti na PCB display.

Jesi mozda sada kada sve imas poslozeno da narucis AD9850/51 i usporedis do koje razine ti daje Vpp max sinusoidu i kvadratni signal? Da malo usporede se ta dva chipa.

Nakon malo gledanja i razmisljanja u softwerima za simulaciju function generatora dosao sam do ideje da implementiram ove funkcije koje ce biti dodane na graficko sucelje:

TFT LCD:
--------------------------
Frequency: 1,000kHz
Amplitude: 1,000V
DC Offset: 0,000V
Duty: 0%
Phase: 0°
--------------------------

WAVEFORM:
--------------------------
Sinusodial Triangle Square
--------------------------

OUTPUTS:
--------------------------
OUT1
OUT2
--------------------------

SWEEP:
--------------------------
ROTARY ENCODER LEFT/RIGHT => DECREASE/INCREASE FREQUENCY
ROTARY ENCODER SHORT PUSH => DECREASE/INCREASE STEP FREQUENCY
ROTARY ENCODER LONG PUSH => DECREASE/INCREASE DUTY/PHASE
ROTARY ENCODER PUSH => RETURN TO FREQUENCY
--------------------------

Dakle u priču će ići AD9851 modul za arduino pošto on ide kak sam vidio na netu do nekvih 20MHz da ima čisti signal i mali THD..pa što mislite jeli su dovoljne ove funkcije ili sam nesto izostavio? Ovo mi nekako logički izgleda da generator mora da ima.
Reply


Messages In This Thread
Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 10-08-2018, 12:48 PM
RE: Arduino ILI9341 TFT Display Pitanja - by ronovar - 10-08-2018, 02:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)