Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti
Evo jedna poslastica za sve one koji bi da strpaju sve u jedan 8 bitni mikrokontroler : ), ovde na fotki se vide odprilike 9 komada 32bitnih mikrokontrolera medjusobno povezanih, tu je i FPGA jedan i to sve je odprilike samo pola HW-a, druga polovina je bazirana na PC racunaru koji ce verovatno morati da ima neki Intel i7 procesor ako ne i Xeon!

Tu je jedan MCU odprilike jedna funkcionalasnost, resavao sam jedan po jedan, jedan kada sam resio ja se ne vracam vise na to osim nekih sitnih dorada i ne zelim da mi se te funkcionalnosti preplicu u jednom programu jer je ceo sistem vrlo slozen i da nisam razbio na posebne delove poludela bi mi glava da sam to pokusao sve da spakujem u jedan MCU, sto bih to radio, da ustedim par desetina EUR za masinu koja kosta 1000x vise nego ta boranija od kontrolera ...

Sto mislite da su napravili ove XMOS mikrokontrolera sa po 8 i 16 jezgra? Bas zbog ovakvih stvari gde jednu funkcionalnost treba da radi jedan MCU i da se ne mesa sa ostalim i pravi pometnju po programu, i naravno zbog perfomansi ...
http://www.xmos.com/products/silicon#devices

Macola je spomenuo da se moze pojaviti problem sinhronizacije tih pojedinacnih MCU, sto po podacima sto po dogadjajima, i to stoji, postoji taj problem, ali samo treba mao da se oslobodite skucenih okruzenja i naporavite funkcije koje to resavaju (spomenuto generisanje C++ koda u MCU i copy/paste).
Ja na svakom ovom MCU imam seriski terminal, imam HELP ekrane u terminalu, imam diagnostiku ...
Dakle jednom se sedne i napravi se dobar progam za jednu funkcionalnost, dodaju se svi mehanizmi koji kasnije mogu da pomognu oko razvoja ili debagiranja i to je to, resen je jedan problem za duzi vremenski period i ne vracam se vise na to.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
RE: Arduino - tutorijali, pitanja, primjeri i projekti - by mikikg - 07-22-2017, 01:08 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)