Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Electronics WorkBench - alati koje treba imati svaki elektronicar
#22
(01-03-2024, 10:59 PM)ronovar Wrote: I jedno vrlo zanimljivo pitanje....
Dali svi mi postajemo gluplji ljudi? Pitam u smislu da sva tehnologija kinezi naprave jeftinije nego da radimo sami DIY varijantu i time ne ulazemo trud kako sklop radi, nego samo iskeširamo par eura i dobimo gotov uređaj, uključimo i radi.

Mislim da sve te diplome magistra elektrotehnike s godinama koje dolaze padaju u vodu jer kinezi prodaju znanje u sklopu za malo love.

Evo citam u novinama, njemci šokirani jer su ih kinezi pretekli u proizvodnji elektricnih automobila, i postaju sve jeftiniji. Zato ja uvijek kazem da nemozemo mi doma napraviti sklop ili uredjaj jeftinije od kineza Smile

Ovo je sad za posebnu temu i diskusiju ali sve se svodi na količinu i tržište. Minimalna zarada po komadu, ogromno tržište koje sve "guta" masovna proizvodnja, cena razvoja podeljena na veliki broj proizvedenih jedinica....
Mogu i drugi da izmisle i naprave ali ne po toj ceni. Implicira se da ako ne možeš da profitiraš, ne možeš ni da investiraš i zatvoreni krug.
Reply


Messages In This Thread
RE: Electronics WorkBench - alati koje treba imati svaki elektronicar - by Sir Oliver - 01-03-2024, 11:25 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)