Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STM32 uputstva za iskusne početnike
#40
Praktican primer Raylib biblioteke koju sam iskoristio da napravim 4 razlicita GUI-a na 4 RPi-a, i to:

- glavni RPi-2 "SERVER" koji vozi Lidar GUI monitor i LIDAR processor koji preko NGINX i custom modula uvezanog preko shared memorije komunicira preko LAN i HTTP sa "klientima"

- 3 x RPI 3+ sa HD 1920x1080 + Touch + Sound, to se tera sa Raylib + LibCURL za HTTP komunikaciju sa "bezobraznih" 60 req/sec osvesavanjem po klientu Smile

- Custom PLC STM32F407 i FW by Macola povezan preko RS-485 na server, bez toga ovo sve gore nebi moglo da radi Smile

[Image: attachment.php?aid=36456]

[Image: attachment.php?aid=36455]

BTW: Vise GUI-a sam odradio, za ovaj projekat mi je trebalo jos 3-4 dodatna, trebao mi je visekanalni parametarski Osciloskop, pa onda simulator za PLC i simulator za Lidar, slatko sam se isprogramirao sa RayLib, jedna C skripta = jedna GUI-app, toliko mi treba, da je bilo slozenije od toga nikad ovaj projekat nebi priveo kraju Smile

[Image: attachment.php?aid=36457]

[Image: attachment.php?aid=36458]

U pitanju je platforma za simulaciju skijanja, bice vise detalja oko toga ... Wink

BTW2: U ovom projektu sam koristio build/deploy automatizaciju, rsync i ssh kljucevi sa rc.d skriptama koje rade start/stop/build udaljeno iz mog glavnog CLion IDE-a. Zamislite samo da nije bilo to tako umrezeno i da sam morao da kacim na svaki ponaosob uredjaj posebno nekakav programator !!!! Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Messages In This Thread
STM32 uputstva za iskusne početnike - by npejcic - 05-16-2015, 08:21 PM
RE: STM32 uputstva za iskusne početnike - by mikikg - 10-18-2021, 08:20 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)