Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nov desktop računar - pomoć i saveti - ispao sam iz te priče
#41
(02-22-2021, 06:12 PM)ronovar Wrote: Koji je to model ryzena? Pretpostavljam da ima 8c/16threadova?
Ja ganjam ryzen 7 4700u sa 8c/8threadova i 16GB rama...samo da se uhvati akcija pa da se nadogradi...

U pitanju je model 3700x. Idem odmah na 32GB RAMa jer znam da nikada necu nadograditikasnike Smile
Reply
#42
(02-22-2021, 06:05 PM)progster Wrote: Ako nisi poručio napajanje a hoćeš u lokalnim radnjama imaš u WW par komada na akciji u narednih nekoliko dana (Cooler Master MWE, FSP HV i Hyper). Ne kažem da su nešto previše jeftina, ali su dobra napajanja, što je prava retkost u našim radnjama. Smile

Pa planirao sam da kupim Seasonic Focus Gold Plus kao što si mi već preporučio. Videću ove akcije u WW.
Reply
#43
Sa tim Seasonic nema nikakve greške, još je i bolji od ovih. Smile
Reply
#44
Pa to ti kazem, jesu vece pare u pitanju ali...
Reply
#45
Pogledaj i bolje serije BeQuiet! napajanja. Npr modularno 700W Pure Power 11
Reply
#46
Uzecu u obzir i to.
Hvala Nik.
Reply
#47
(12-26-2020, 04:48 PM)progster Wrote: ..............

Ja za Ryzen koristim Kingston Fury 3200MHz, konkretno 4kom:
https://www.monitor.rs/ram-memorija/16GB...2C16FB4-16

Imaš ih u raznim kapacitetima i kombinacijama, preporučujem da kupiš bar dva štapa, 2x8, 2x16 itd. I takođe, bar 3200MHz radnog takta, pošto je Ryzen malo osetljiv na takt memorije, ne drastično, ali više od Intela. To je posledica same strukture procesorskog čipa... Može i jedan štap, ako planiraš da kroz pola godine-godinu dokupiš drugi, a i bolje uštedi na RAM, pa dokupi, nego da štediš na napajanju...

.............

Nadjoh predloženi RAM ovde za manje parice https://www.winwin.rs/memorija-16-gb-ddr...&code=c8cb

Poručih 2 komada. Dakle biće 32GB. Da li ću ja umeti da radim na takvoj mašini Big Grin
Reply
#48
Poručeno napajanje Asus ROG Strix 750W Gold 90YE00A0-B0NA00.

https://www.exceed.rs/artikal/asus-rog-s...0a0-b0na00

Sad kad stigne napajanja mora da se dotera malo kućište jer je dosta staro ali je meni mnogo lepo i emotivno sam vezan za njega još od studentskih dana Big Grin
Reply
#49
Mašala! Odlično napajanje. Smile
Reply
#50
Tražio Seasonic, ali kao po običaju dok ja spremim finansijske uslove roba se rasproda. Zvao na nekoliko mesta i niko nema na stanju tu snagu, na kraju mi iz Exeeda ponude Asus. Ja malo razmislim pa pročešljam po netu i nadjem da je to u stvari Seasonic u srcu i duši i poručim Big Grin
Reply
#51
Ma napajanje je vrhunsko, nisi mogao mnogo bolje sve i da si hteo. Smile
Reply
#52
Za koga je odlično je 😁

Sledeće je jedan Samsung M2, i do kraja godine neka Quadro grafika.
Reply
#53
Prihajalo Smile

Reply
#54
Deset godina garancije sve govori. Smile U zdravlje da te služi, pa za 10 godina novo da kupiš. Big Grin
Reply
#55
Hvala komšo.
Eeeee, uskoro se ulazi u stambeni kredit tako da sad što maznem to je premija 😁
Reply
#56
Kažu da taj leti. Sad ostaje grafička, ali to mora da čeka.

Hvala svima na pomoći i savetima. 

Reply
#57
(04-09-2021, 03:24 PM)BeliNinja Wrote: Kažu da taj leti. Sad ostaje grafička, ali to mora da čeka.
Nacekaces se za graficku... rudari sve pokupovali i cene su otisle opasno visoko... Smile

Mozda ce se srediti malo situacija kada se predje na ETH 2.0 ALI... ne bi me iznenadilo da majneri sa ETH predju na neki drugi coin i opet nema padanja cene za graficke... a takodje, nije iskljuceno ni da se nastavi rudarenje ETH-a jer su do sada skoro uvek kasnili i retko kada je ispostovan timeline... ako se to desi - zaboravi na grafiku po normalnoj ceni bar jos 2 godine... Smile
Reply
#58
Da te dobro i duuugo služi makina, Aco! Smile
"I tata bi, sine" Smile
Reply
#59
On kupuje Quadro, njima cena nije otišla. Smile
Reply
#60
Hvala Bocko.

Paki, svakako me zabole za mining jer ja jurim nVidia Quadro profi grafiku za rendering. Ne jurim ja ove gejmerske grafike...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)