Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICkit 3
#1
Koristi li neko PICkit 3 softwer ?
Reply
#2
Ja koristim. Ako treba neka pomoć, tu sam.
Reply
#3
Dali podržava PIC16F15313 ?
Reply
#4
Imaš dve besplatne opcije i obe su dostupne na Microchip sajtu:

https://www.microchip.com/en-us/tools-re...-ecosystem

- skineš MPLABX (kod mene je v6.0) i nakon instalacije dobiješ MPLABX IDE i MPLAB IPE. MPLAB IPE ti je posebna aplikacija iz koje možeš da programiraš PIC16F15313
- skineš MPLABX v5.15 i pokreneš instalacioni fajl ali čekiraš samo MPLAB IPE. Ovo je za slučaj da ti ne treba preveliki MPLABX.
Obe verzije podržavaju PIC16F15313.
PICKit softver je dosta star i ne možeš da ga koristiš za ovaj MCU.
Postoje PICKit softver koji nije Microchip proizvod i plaća se a postoji i PICKitminus koji je besplatan samo što ne znam da li možeš da radiš sa tvojim MCU.
Reply
#5
Probao sam MPLAB X ali mi iz nepoznatog razloga zaglavi na kraju instalacije (not responding).PICkit3 sam imao ranije i programirao sam dotični MCU.Taj sam softver iz ne znam kog razloga izbrisao sa računara a sad kad sam instalirao Pickit3 koji sam našao na netu raspoloživi su isti MCU kao i na Pickit2.Na računaru je W7 64bit.
Reply
#6
Predlažem ti da probaš sa v5.15. To je poslednja verzija gde ne moraš da instaliraš MPLABX već na početku biraš samo MPLAB IPE. Nove ti tu opciju nude tek kad prođe MPLABX instalacija.
Evo sad sam ja instalirao ponovo tu V5.15 samo IPE. Kod mene je WIN10 64-bit.
Reply
#7
Probaću
Reply
#8
Uspela instalacija ali ne i konekcija PICkit 3 sa IPE
[Image: attachment.php?aid=43579]
U Device menager PICkit 3 smešten i HIDevice

.png   PICkit3.png (Size: 104,33 KB / Downloads: 96)
Reply
#9
Ako MCU ne programiraš direktno u kolu onda PICKit3 treba da mu obezbedi napon programiranja.
U Power Settings čekiraj "Power target circuit from Tool"
Pazi na napon napajanja!


Attached Files
.png   mplab ipe.PNG (Size: 41,6 KB / Downloads: 11)
Reply
#10
Hvala ,
našao sam to ali sam prvo PK3 morao da prebacim iz PK3 OP mod u MPLAB mod pa kad sam uspeo da se konektujem primetio sam da ne dobijam napon na socket adapter i našao sam opciju koju si dao ali onda sam morao i napon da menjam jer nema očekivanih 5.00 nego 4.6.Sad sve funkcioniše (probao sam čitanje) samo je ružan Output ekran crna slova na sivu pozadinu.To nisam našao dali može da se menja.
Hvala još jednom na pomoći
Reply
#11
Jeste čudan ovaj tvoj output ekran. Nisam našao gde to možeš da promeniš. Kod mene je normalan izlaz, crna slova na beloj pozadini
Reply
#12
Prebaci gore opciju u Family i izaberi iz koje je familije, znam da kod mene nece da radi kada se to gore ne izabere kako treba, sav je cudam taj softver.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)