Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radna obuca
#21
zbotic je predlozio Alpina cipele, trenutno su na snizenju 50% braon ali nema bas izbor brojeva.
https://www.alpinashop.rs/p2-374-46677/p...w-20-692z2

Crne su na 30% i ima svih brojeva, za sad
https://www.alpinashop.rs/p2-374-33693/p...w-20-692z1
Reply
#22
Možda videti nešto ovde https://www.ks-safety.biz/sr

Ne znam za radnu obuću ali napravili su neke duboke planinarske (model 230) i na planinarskim grupama su ljudi prezadovoljni. A i kupujmo domaće Smile
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
#23
Porucio sam Alpina Prime low po ZBoticevoj preporuci, sutra bi trebale stici pa cu javiti kakve su cim i pronosam dan dva.

https://www.alpinashop.rs/p2-374-33693/p...w-20-692z1

To su vise cipele za grad nego za rad ali su vodonepropusne pa ce biti za jesen dobre. Dok sam vrsljao trazeci cipele na Alpina sajtu sam nasao i radnu obucu ali nemaju prodaju u Srbiji. Cisto informativno da pogledate, meni je estetski jako lepa i modernog izgleda a neupadljiva kao radna ali o ukusima ne vredi.

https://www.alpinashop.si/p354-366-21133...apla-690i1

https://www.alpinashop.si/p354-366-21167...la-a-690l1

https://www.alpinashop.si/p354-366-21251...izki-69751
Reply
#24
Ja jos uvek tragam za dobrom radnom obucom. Kupio sam Alpina prima low i mogu reci da sam zadovoljan za cipelu za vlazno vreme. nije tesna po visini i prednji deo je dovoljno sirok. Nakon tog iskustva sam kupio Alpina radne, iz prethodsnog posta, ali su sasvim drukcije skrojene, suzene napred, nize po visini i bile su mi totalno neudobne.

U firmi smo dobili jeftine i sa uloskom iz DM od 1500 dinara su bile dobre dok se nisu raspale na peti i pocele cepati carape. Nakon njih smo dobili neke skupe, reda 12000, iako su mnogi zadovoljni jer im je ulozak udoban ja sam bio razocaran jer carape u njima ne izdrze ni sat vremena na prstu, a i jako su tople.

Kupio sam skechers cottonwood elks na slepo, broj 44 i broj 45 jer nisam znao koje ce mi odgovarati. Imaju kompozitnu zastitnu kapu i udobne su na ulosku. Na zalost 44 mi je dobar po duzini a tesan po sirini za duzi boravak tako da mi stoje u kutiji a 45 mi je dugacak i noga seta napred nazad jer su mi sire i na delu pete.

Kupio sam Salomon XA pro 3d v8, videvsi neke radnike koji su dolazili kod nas u firmu da ih nose ali sam se presao jer je njihov posao posao tehnologa i niti se saginju niti savijaju obucu niti borave na klizavom niti provedu osam sati stojeci. XA pro ima savove iznutra na onim ojacanjima koji se osete na nozi. Adidas Terrex Swift R2 mi je slican a bolje sasiven iako je djon u njima dosta tvrd.

Poslednje sto sam uzeo je Merrel Moab 3. Na prvo obuvanje su udobne i takve su i ostale. Na zalost nisu zastitne.

Kolega nosi Keen ali ih je kupio napolju. Nemaju zastitnu kapu ali su prozracne i udobne.

Jos uvek tragam za udobnom radnom cipelom u kojoj mogu biti ceo dan da me ne bole tabani i ne skuva se noga. Na zalost Cat obuce vise nema u Officeshoes da probam njih. Timberlend ne odgovara mom stopalu, tvrde su mi i neudobne.

Direktor me pritiska da svi moraju imati identicnu obucu u firmi ali ne boravi on u tim cipelama osam sati stojeci pa ne razume.

Ko definise vrstu zastite za radnike u pogonu, firma ili drzava? Cipele sa kapom kad je elektricar u pitanju iseku sve na prstu kada kleknes negde da radis i savijes prste. Da li elektricari moraju imati sa zastitnom kapom ili ne?
Reply
#25
Ja imam isti problem..., treba mi šira obuća. Našao sam ove, totalno odgovaraju ne znam dali ima da se kupe u evropi ali planiram da izvučem u njima bar 3 godine. Bavim se stolarijom za sad ali konstantno se i kleči i ustaje... Za sada prezadovoljan,extremno udobne čak sam išao u njima na malo zahtevnije šetnje po kojekakvim brdima. 


.jpg   IMG_20240928_130107.jpg (Size: 1,87 MB / Downloads: 28)

.jpg   IMG_20240928_130032.jpg (Size: 1,74 MB / Downloads: 24)

.jpg   IMG_20240928_130010.jpg (Size: 2,07 MB / Downloads: 25)

.jpg   IMG_20240928_130021.jpg (Size: 1,57 MB / Downloads: 22)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
#26
"Ko definise vrstu zastite za radnike u pogonu, firma ili drzava? Cipele sa kapom kad je elektricar u pitanju iseku sve na prstu kada kleknes negde da radis i savijes prste. Da li elektricari moraju imati sa zastitnom kapom ili ne?"

NAŽALOST

Firma, tj. lice za bzr u skladu sa procenim rizika radnog mesta.
Privatno i ja imam Salomon, ali u firmi ozbiljno sranje...
Reply
#27
(09-28-2024, 01:33 AM)Jevrem Wrote: Ja jos uvek tragam za dobrom radnom obucom. Kupio sam Alpina prima low i mogu reci da sam zadovoljan za cipelu za vlazno vreme. nije tesna po visini i prednji deo je dovoljno sirok. Nakon tog iskustva sam kupio Alpina radne, iz prethodsnog posta, ali su sasvim drukcije skrojene, suzene napred, nize po visini i bile su mi totalno neudobne.

U firmi smo dobili jeftine i sa uloskom iz DM od 1500 dinara su bile dobre dok se nisu raspale na peti i pocele cepati carape. Nakon njih smo dobili neke skupe, reda 12000, iako su mnogi zadovoljni jer im je ulozak udoban ja sam bio razocaran jer carape u njima ne izdrze ni sat vremena na prstu, a i jako su tople.

Kupio sam skechers cottonwood elks na slepo, broj 44 i broj 45 jer nisam znao koje ce mi odgovarati. Imaju kompozitnu zastitnu kapu i udobne su na ulosku. Na zalost 44 mi je dobar po duzini a tesan po sirini za duzi boravak tako da mi stoje u kutiji a 45 mi je dugacak i noga seta napred nazad jer su mi sire i na delu pete.

Kupio sam Salomon XA pro 3d v8, videvsi neke radnike koji su dolazili kod nas u firmu da ih nose ali sam se presao jer je njihov posao posao tehnologa i niti se saginju niti savijaju obucu niti borave na klizavom niti provedu osam sati stojeci. XA pro ima savove iznutra na onim ojacanjima koji se osete na nozi. Adidas Terrex Swift R2 mi je slican a bolje sasiven iako je djon u njima dosta tvrd.

Poslednje sto sam uzeo je Merrel Moab 3. Na prvo obuvanje su udobne i takve su i ostale. Na zalost nisu zastitne.

Kolega nosi Keen ali ih je kupio napolju. Nemaju zastitnu kapu ali su prozracne i udobne.

Jos uvek tragam za udobnom radnom cipelom u kojoj mogu biti ceo dan da me ne bole tabani i ne skuva se noga. Na zalost Cat obuce vise nema u Officeshoes da probam njih. Timberlend ne odgovara mom stopalu, tvrde su mi i neudobne.

Direktor me pritiska da svi moraju imati identicnu obucu u firmi ali ne boravi on u tim cipelama osam sati stojeci pa ne razume.

Ko definise vrstu zastite za radnike u pogonu, firma ili drzava? Cipele sa kapom kad je elektricar u pitanju iseku sve na prstu kada kleknes negde da radis i savijes prste. Da li elektricari moraju imati sa zastitnom kapom ili ne?

BZR na osnovu elaborata definise sta ko nosi od zastitne opreme, ali njih ne interesuje dal tebe bole noge ili su ti iskocile vene....
Ako se teraju viljuskari ili paletari po firmi, trebala bi kapa, kod mene su prelazili ljudima u patikama preko stopala paletarima, nije bas naivno.

Mi nosimo neke relativno udobne, ne cepaju carape, siroke su napred. Nisu bas lagane, leti malo provristi noga od vrucine. Pogledacu koji je model i proizvodjac.
Reply
#28
Leti mogu i sandale da se nese, postoje sa kompozitnom kapom.
Reply
#29
Daa, ima ih Albo, mada se šara sa kvalitetom, čajna produkt...
Prethodne nosio 3g, a ove, nove ni par meseci mi ne izdržaše...
Po 12h u nogama, sve sa čučanjem, takođe problem obuća... Wurth plastiketina, znoji noge i jedne 44 na kaloti pašu, ove druge uže, a isto 44...
Dnevno potrošim par čarapa, najbolje su mi čist pamuk, ili od bambusa...
Reply
#30
Za moj pojam jedino Uvex je nešto štocnože da ponudi a da je udobno i dugotrajno.
Reply
#31
Sixton peak aluminium pro-tech sxt, 
Napisao sam sve što piše na samim cipelama, ustvari su patike radne.
Ove su bolje od standardnih bukagija koje smo ranije dobijali, ali posle 8-12 sati i u japankama će noge da boluckaju.


Attached Files
.jpg   17276987043658770862381165183546.jpg (Size: 3,64 MB / Downloads: 19)
Reply
#32
meni i Catamount iz Albo-a od 30ak evra - dobre.
https://albo.biz/product/zastitne-cipele...rc-duboka/

sad su izgleda Fridrih umesto Catamount,ali to je to.
mekane u startu,ne smrde noge u njima,odlično trpe moju preveliku težinu i ne bole stopala iako pola radnog vremena u njima stojim da letvama širine 2,5cm (prečke merdevina),mada ne prelazim previše tokom radnog vremena - od 5-13 hiljada koraka,zavisno od toga da li je taj dan stigao materijal ili ne. manje se gazi kad ne stigne materijal - ali on stiže u proseku bar dva puta nedeljno.
traju godinu dana,tu već počne da se raspada gazni uložak (što je lako rešivo novim) ali i počnu stopala da se znoje bez obzira na godišnje doba pa počnu i da smrde. ostatak cipele ostane ceo,a i to oko smrada bi se produžilo da kao sav normalan svet bar dva puta nedeljno obrišem prašinu sa njih i namažem ih imalinom. 
opet,za 30ak e - šta više tražiti od radnog para obuće?
sa druge strane,ove sa slike koštaju firmu malo ispod 90e,ne traže nikakvo održavanje već preko godine dana i lepo je što imaju ovaj "crrrrrrc crrc crc" sistem utezanja umesto pertli. 

[Image: attachment.php?aid=43558]



[Image: attachment.php?aid=43559]


ni malo ponosan ta donju sliku,ali je unutrašnjost svakako čistija jer se čarape Dunlop iz lidla svakodnevno menjaju a noge se svako veče peru,uz ostatak do metar i 80 iznad 😁
i još - koristim duboke i leti i zimi jer mi ih skočni zglobovi prosto obožavaju, naročito kad zveknem njima u paket profila na patosu,u bilo koje doba godine...


Attached Files
.jpg   IMG_20240930_183335_938.jpg (Size: 1,61 MB / Downloads: 54)
.jpg   IMG_20240930_183400_361.jpg (Size: 1,72 MB / Downloads: 53)
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#33
(09-30-2024, 11:26 AM)Bocko Wrote: ..... ili od bambusa...

Јесу ли барем мекане Big Grin

Потражи мало по интернету од чега је тај "бамбус", биће да је неко поли...
А кошта скупље од чистог памука Big Grin
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)