Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
Ma lagano sredice se, trenutno imam 8.1 radi lepo, a imam i origibalnu desetku. U odnosu na win8.1 10-ka je malko "kilavija" na oko se primeti ali dobro bice jos ispravki...
Reply
(11-14-2015, 05:37 PM)zare Wrote: Ma na update-ujem win ni ja cesto, neki put ne znam ni sam zasto Smile.

Host fajl znam gde je, nego kako da ubacim ip adrese, samo se iskopiraju u fajl ili ide jos neka komanda?
Samo se iskopiraju adrese u hosts fajl i to je sve...
Reply
Iskopirao sam, restartovao racunar ali i dalje mogu da otvorim sve te adrese. Da li tako treba ili kod mene nesto nije u redu?
Reply
(11-14-2015, 09:27 PM)zare Wrote: Iskopirao sam, restartovao racunar ali i dalje mogu da otvorim sve te adrese. Da li tako treba ili kod mene nesto nije u redu?

Stvarno ne znam... Sad sam probao nekoliko: neke neće, a jedna daje "bing", i jedna neku bez veze microsoft adresu... Ukupno sam samo desetak probao...
Reply
Od jutros je malo drugacija situacija. Dosta adresa ne mogu da otvorim, neke idu na Bing a neke na Microsoft stranice. Uglavnom, cini mi se dosta bolje nego juce. U svakom slucaju je u celini sve mnogo bolje sa uputstvom sto je Braca postavio.
Reply
(11-15-2015, 09:32 AM)zare Wrote: Od jutros je malo drugacija situacija. Dosta adresa ne mogu da otvorim, neke idu na Bing a neke na Microsoft stranice. Uglavnom, cini mi se dosta bolje nego juce. U svakom slucaju je u celini sve mnogo bolje sa uputstvom sto je Braca postavio.
I meni se čini da je bolje jutros... Smile

Braco, hvala ti puno za savet! Znao sam da je Windows pun ovakvih g**** ali nisam se bavio istim... Ja sam XP držao do pre neku godinu, tj. još "istražujem" Win7, a želim da NIKAD ne instaliram Windows 10 jer su toliko postali bahati i pokvareni da je to bljak...

To što vi zovete poboljšanjima to je ništa, to je samo žvaka da se objasne megabajti viška koji služe za praćenje... Sve "novo" se u stvari radi zbog profita, da se nateraju potrošači da menjaju i softver i hardver samo tako... Propaganda i laž. Eto... (da ne dužim više)109

Edit: Sad se setih da sam i Win7 instalirao na silu, jer XP nije mogao na novi komp... (ne sećam se zašto)
Reply
U prilogu #204 je bilo reči o deaktiviranju telemetrije preko sistemske alatke "Control Panel" > "Action Center" > "Change Action Center settings".

Medjutim, malopre uključim laptpo i vidim da HD ne može da se odbrani od "napada", mašina spora itd. Krivac je bila ponovo aktivirana telemetrija.
Prema tome, dokle god su komponente koje su preko Update kao kukavičje jaje plasirane u sistem u životu, telemetrija će raditi.
Zato je potrebno te četiri komponente ručno ukloniti. To se radi pomoću cmd.exe u admin modu (desni miš, "Run as administrator"), kao što je pokazano na donjoj slici.
Medjutim, to još nije kraj priče jer će MS pri svakom narednom aktualiziranju (update) pokušati da ih ponovo poturi. Zato treba zapisati ta četiri broja i prilikom izbora komponenata za update, deaktivirati ih.

Izgleda de će sa MS-om u budućnosti biti sve teže. Da zbog firme ne moram da koristim Windows, odavno bih prešao na Linux.

Pozdrav
Reply
Postoji mala alatka u obliku skripta (bat) na MDL zvana Toggle Tweaker, poslednja verzija 2.8. Osnovne funkcije:

- User Interface Tweaks + Context Menu Tweaks
- Enable/Disable stuff In Windows 10
- Manage Microsoft Edge browser
- Manage Updates
- Manage OneDrive
- Manage Windows Features
- Manage User Accounts
- Manage Windows apps (Remove & Restore) Updated to TH2
- Manage TELEMETRY and Data collection Settings
- Internet Tweaks and Fixes
- Completely uninstall Cortana

i mnogo mnogo drugih. Win10 nije lako ukrotiti. Tu je i alatkica (cmd) 'RemoveAppxPackage' za deinstalaciju nepotrebnih aplikacija
(izbor 9. Manage Windows Built-in apps pa odabrati nepotrebne aplikacije)

Moram da napomenem da ja jos nisam instalirao W10 te ne mogu potvrditi funkcionalnost na svom PC-u. Na AudioPC-u ide W10 ali
to je nedovrsena, 'Insider Preview' verzija sa gomilom bug-ova, medju ostalima cak ni zvuk ne radi. Valjda je zato dobra za audiJo Smile
Reply
Mala dopuna: moj prilog se odnosi na Windows 7.

Pozdrav
Reply
Ah, sa W7 je lako, iskljuciti bilo kakav update. Ako je ukljucen update, vrlo brzo ce se sam nadograditi na W10.
Verujem da odavno na C disku postoji skriveni direktorijum "$WINDOWS.~BT" Tu se polako skida W10...
Reply
Nista cudno kada toliko zemalja ne zeli da instalira win10 u svojim administracijama...

Windows 10 je cak i banovan u nekim zemljama da krsi pravo na privatnost svakog pojedinca...

Ja imam win10 iskljucio sam deo spijunskog software-a a sada vidim da to nije ni 5% Big Grin

Ako imas nesto sto bi zeleo da testiram moj lapatopa ti stoji na usluzi Big Grin
Reply
(11-18-2015, 05:31 PM)nik Wrote: Ah, sa W7 je lako, iskljuciti bilo kakav update. Ako je ukljucen update, vrlo brzo ce se sam nadograditi na W10.
Verujem da odavno na C disku postoji skriveni direktorijum "$WINDOWS.~BT" Tu se polako skida W10...

Neće se automatski nadograditi sa win7/8 na Win10 - moraćeš to da mu eksplicitno dozvoliš, odn. da zatražiš da to uradi. Pošto ja redovno radim update na Win7 mašini, još pre nekoliko meseci mi je došao icon za upgrade na Win10, a pregledom sistema vidim da se ugnezdio na desetak mesta.

Imamo u kući i jedan laptop sa Win10 i tu sam uspeo da ućutkam dobar deo MS špijunaže. Medjutim, jedan zombi mi je još uvek popriličan problem, jer mi čak ne dozvoljava ni da ga deaktiviram kao Service. To je WsAppx i njegov posao je da MS-u preko MS Store javlja kakve sve programe imam na računaru. Iako sam Store deaktivirao, WsAppx mi s vremena na vreme načisto blokira disk, a procesori odu i na preko 50%. Mogu da ga izbrišem u Task Manager-u, ali se posle izvesnog vremena ponovo pojavi. Izgleda du ću na kraju morati da napišem script koji će svakih 5 minuta da proverava da li je ponovo tu i da ga briše.

U vreme kada su op. sistemi bili primitivni morao sam da ulažem vreme da ih sopstvenim programima poboljšavam. Sada hoće da mi preuzmu računar i ponovo moram da se borim. Kako god okrenem, pomoć koju mi računar nudi u poslu i zabavi nikada nije besplatna.

Pozdrav
Reply
Drugari, sa dooobre vremenske distance, sledi pitanje:
Šta trenutno od sistema imate po makinama, i kako ste ih prilagodili-ukrotili?
Nešto ne bi da se igram sa virtuelnim makinama, jedino ako baš mora...
Kako rešavate korištenje PCB programa u novom softveru, poput Sprinta?
Reply
Ja sam skoro instalirao 10-tku (pa ne mogu mnogo da ti pomognem) i pogasio po nesto sto sam nasao da "treba" po netu. Nikako ne mogu da se naviknem da je sve "tu" a u stvari razbacano na sve strane pa cesto koristim Control panel iz sedmice. Ali da lepo radi, radi. Jos sa ssd-om radi kao zmaj sa 8 Gb rama.
Reply
Ubuntu, za SCH i PCB: KiCAD.
Ako baš mora, W7 u virtuelnoj mašini.
W10 se na ovoj računaljci neće pojaviti dok je živa!

(laponac sa i7, 256GB SD, 1TB HDD, 24G RAM, GTX950M, FHD)
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Ja sam vam jos uvek na Win7-ci Smile na koji sam jedva presao sa WinXP.
Jednostavno kad naviknem na nesto sto mi radi dobro , tesko se odvikavam od toga .
Na kucnom racunaru mi je Win7 dok na racunaru u supi imam uz Win7 instaliran WinXP pa pri podizanju sistema biram koji cu .
Imam i jedan mali lap top tu sam svasta nesto isprobavao od sistema , na njemu mi trenutno Win7 i Raspbian .
Reply
10-tka će u jednom trenutku postati nužno zlo jer podršku za sve i svašta vezano za ostale sisteme iz dana u dan gase...
Iz mog iskustva, za mašine za koje je bitno da pouzdano rade, isključivo LTSC iliti Enterprise oguljenu verziju, koja stiže kao što sistem i treba da stiže. Nema preinstaliranih igrica, nema adware i update-uje se mnogo ređe nego ove Pro i Retail verzije(maltene svakodnevno).
Uz gašenje par servisa i optimizacija kroz registry, smeo bih da kažem da možda i bolje od 7-ice radi po nekim aspektima.
Lično, na svom kompu baš tu verziju 10-tke koristim, kao i na laptopu Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Mislis npr. na ovu verziju?
* Windows 10 Enterprise LTSC 2019 X64 en-US MARCH 2020
* Version 1809 Build 17763.1131
Reply
Baš to Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Jos samo kada bi nam rekao kako i koje servise gasis, kakva optimizacija registri baze... Wink?
Da li nekim programom gasiti spijunske programe kao u drugim verzijama ili ne...?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)