Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AN485 Hi-Power Audio Amps-Motorola
Vise od 40 godina koristim LE diode kao referentne izvore napona pa i u strujnim izvorima. Puno manje sume od bilo koje
zenerke zbog direktne polarizacije, a i ono suma sto naprave je u oblasti vidljive svjetlosti, sto je mora se priznati veoma
visoko i lako ga eliminasti. Cak mi i akupunjac za autoakumulatore za automatiku iskljucenja kao referencu ima LE diodu kao i
u regulaciji struje punjenja.-
Pucanj pri ukljucenju je neminovnost i zavisi samo od velicine struje punjenja elektrolita u FB u ovom slucaju i brzine
odziva cijelog pojacala-brze pojacalo = manji pucanj zbog inertnosti zvucnika.-

Plocica P3A je negdje izmedju 1/4 i 1/3 ove iz teme.-

pOz
Reply
Ozicenje je vrhunsko. Ovde nema dve iste zice ali je zato nastavljanih koliko hoces.
Doduse sve su upetljane i uvrnute.

[Image: SAM_0943.jpg]
[Image: SAM_0949.jpg]
Reply
Kad si ga vec raskopusao ja bi ostavio trafo ,grec ,elektrolite, izlazne tranzistore i kutiju . Ubacio bi nove plocice pojacala npr Ax11 . pozz
Reply
Komsija, @Ariton hoce da osposobi konkretno pojacalo jer mu se zvuk dopada. Na pojacalu su vec izvrsene neke prepravke
koje u izvorniku (Motorola) niti u dokumentaciji koju je dobio (Radioamater iz 1976 godine) ne postoje i to ga je zbunjivalo.-
Nadam se da se raspetljalo sta je prepravljano.-

pOz
Reply
Ok, komsija Smile
Reply
Ja bih na Aritonovom mestu samo otklonio problem, zamenio dotrajale elektrolite i vratio u funkciju zaštitu koja je na pločici - kad je već tu zašto je nekoristiti. Ako je dimenzija kutije problem može da se prepakuje u drugu kutiju.
Reply
to i on hoće, napisao je u prvom postu.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Tiha voda breg roni...
Biće ovde dosta posla. Srećno sa radom! Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Pozdrav svima.
Eto ubedili ste me, ja bi takodje vratio u funkciju zaštitu ali.... pitanje je da li ce to moci.
Malo sam radio na kutiji, evo slika

[Image: SAM_0956.jpg]

[Image: SAM_0958.jpg]

[Image: SAM_0954.jpg]

Pozdrav svima.

ps
Ha da, zaaboravih,
Opasan ovaj TDA... i hvala.
Reply
Sta mislite, koji od ovih rasporeda bi bio najbolji, tj sa najmanje smetnji?
[Image: SAM_0961.jpg]
[Image: SAM_0963.jpg]
[Image: SAM_0964.jpg]
Reply
Radi ravnoteze (i radi reda i muske djece) trafo bi trebao da ide kao i do sada na sredinu, simetralu po vertikali tvojih slika.
U zavisnosti od prikljucnih terminala mozes ga pomicati po toj simetrali prema zadnjoj ili prednjoj stranici kutije. U slobodan
prostor koji ostaje, najvjerovatnije prema zadnjoj stranici smjesti ovako paralelno elektrolite. Lijevo i desno ostaje prostor za
pojacala i ako ih imas dovoljno, cetiri L profila za hladjenje izlaznih tranzistora ili u nedostatku duzine profila za dva komada
postavljena paralelno zadnjoj stranici na koja bi isli izlazni tranzistori za po jedan kanal i onaj BD 136 montiran na sredinu izmedju
izlaznih tranzistora. Ovo je nepovoljnija varijanta jer vodovi prema tranzistoru BD su duzi, a sa kolektora i emitera istog ide
pobudni signal za izlazne parove, a sam tranzistor je temperaturni senzor i samoregulise mirnu struju izlaza.-

pOz
Reply
Postovanje svima
Stigli bipolarci i hladnjaci pa se malo radilo.
Zamenjeni svi bipolarci i svi blokovi, iseceni i izbuseni L-profili za tranzistore i hladnjake.
Provereni elektroliti napajanja,79 godiste i jos uvek ispravni.
Usput sam uPC poceo da polako slazem.
[Image: SAM_1038.jpg]
Pozdrav.
Reply
upc1237 ti je isti raspored kao i na prvoj pločici osim što ovde imaš dva releja. večeras ću ti postaviti sliku rasporeda da "ubiješ" svaku sumnju.
Reply
Bravo!
Vidim ja da će ispasti baš lepo pojačalo od ovog starkelje. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Face lifting + ugradnja silikona (termopasta).- Smile
Jos kad mu ofarba kosu (kutiju) ima bidne ki mladić.- Wink
Reply
Hvala svima.

[Image: SAM_1053.jpg]
[Image: SAM_1054.jpg]
[Image: SAM_1059.jpg]
[Image: SAM_1064.jpg]
[Image: SAM_1067.jpg]
[Image: SAM_1076.jpg]

Prostor od hladnjaka do kondenzatora je 1cm, kutija ce sa donje strane tacno ispod tranzistora biti otvorena.
Mali L profil koji nosi pojacalo ne lezi na L profilu, izmedju ima 1.5cm prostora.
Da li moze ovako ili nesto treba da promenim ?
Reply
bolje ne može,bar ja ne znam kako!
Reply
Ok, Hvala.
Reply
Postovanje svima.
Malo se radilo na kutiji pojacala, busilo i rezalo pa polako pocinje da lici....

[Image: SAM_1079.jpg]
[Image: SAM_1080.jpg]
[Image: SAM_1083.jpg]
[Image: SAM_1090.jpg]
[Image: SAM_1114.jpg]

Pozdrav.
Reply
Ohooo ovo bas lepo zalicuje na ozbiljan uredaj .. Svaka Cast !
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)