Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Home Theater 2.1 aktivni zvučnik
Hvala Rade ali nema potrebe za tim.
Ovo pravim čisto da mi se ne bace delovi koje imam... Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Isparavio sam par grešaka na pločici. Onako sub ne bi dobijao signal... Smile

.lay6   TDA7377 2.1.lay6 (Size: 166,78 KB / Downloads: 0)
Reply
Trebao si praviti sa Tda2030 Smile http://xtronic.org/circuit/amplifier/cir...a2030-2-1/
Reply
(06-05-2015, 08:11 AM)TDA Wrote: ...
Reply
Reply
E ovo gore sam ja nego sam pobrkao naloge...
Ne radi. Još nešto sam zeznuo....
Reply
Chipamp - Tda Smile
Reply
(06-05-2015, 08:11 AM)TDA Wrote: Hvala Rade ali nema potrebe za tim.

motivi su nam isti Cool .....stim što bez obzira na godine koje ima , na štampi ima samo dva elktrolita koja mogu da se podvedu pod matorim ....sve ostalo je aktuelno i dan danas ......ništa nije promenjeno u sferi teorije , tj šeme su ostale iste .
  Meni ne odgovara jer ima samo jednu funkciju , tj promenu frekfencije ....nema veze , staviću ga na besplatne oglase .

PS u teoriji o filterima nema puno razlike između pasivnih i aktivnih , tj svaki filter bio pasivan ili akrivan MORA BITI DEFINISAN prema zvučnjaku na koji se kači ......nema isti filter za dva različita zvučnika ......SVAKI ZVUČNIK IMA SVOJ FILTER I MOŽE BITI RAZLIČIT SAMO AKO SE OSLANJA NA RAZLIČITE ZVUČNIKE ......to su jednostavne početne postavke .
  Od presudne važnosti za aktivne filtere je da pojačivači imaju isto pojačanje .....dakle i dva različita ali sa istim pojačivanjem ......sve drugo donosi probleme
Reply
Ukoliko se neko sem mene zeznuo i napravio pločicu po prvom nacrtu koji sam objavio ovako bi trebalo ispraviti greške:

A ovo su ispravljeni fajlovi:

.lay6   TDA7377 2.1.lay6 (Size: 162,38 KB / Downloads: 4)
Reply
(05-20-2015, 03:11 PM)TDA Wrote: OK. Znači površina otvora i zapremina cevi, odnosno kanala, mora da ostene nepromenjena.
A kako se preračunava kad jedan bas refleks želiš da podeliš na dva, kao što je slučaj kod mene?

Površina otvora ostaje ista kao po proračunu i deli se na onoliko otvora koliko hoćeš i kog god oblika hoćeš. U stvari, više malih otvora je bolje nego jedan veliki - dobija se nešto kao rezistivni vent. Takođe bolje je da se stavi slot - otvor u širini prednje stranice a visok koliko treba (podeliš površinu sa tom širinom otvora i dobiješ visinu od nekoliko milimetara).
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)