Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX D200
(12-12-2015, 12:27 PM)apexaudio Wrote: Evo jedan D200 u SMD-u

^^^ Ovo je cool Smile
Reply
I to jednoslojni SMD. Savršeno za DIY. Smile
Da li su možda dostupni i fajlovi za PCB?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Ja sam razmisljao o SMD verziji ali sa SMD izlaznim fetovima koji bi se hladili malo vecom povrsinom bakra na koji su zalemljeni.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
(05-12-2014, 08:07 PM)azecevic Wrote: Broj namotaja se racuna po formuli:
N=sqrt(L*1000/Al)

Prema ovoj formuli, za ovo jezgro: http://www.mgelectronic.rs/product.php?a...up_id=4333
dobio sam 56 namotaja. Jel to ok? I koj promer žice staviti, imam neku 1,4mm?
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
L=N*N*Al.
L=3136*11=34496 nH = 34.496 uH

Malo je debela zica 1,4 tesko ces to namotati.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Na taj torus T130-2 ciji je unutarnji precnik 19,8mm -56 zavojaka zice sa lak izolacijom maksimalno 1mm
precnika.
Inace nije u pitanju ferit nego MIX-2, jezgro od zeljeznog praha, @mikig negdje postavio tabelu o materijalima,
evo nadjoh je pa je ponavljkam

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Jel moze ovo: http://www.mgelectronic.rs/product.php?a...up_id=3538 ?
Ako ne, gde da nadjem odgovarajuce jezgro od Fe praha?
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
Nema šta da tražiš, ono crveno je od Fe praha, a emiSAr ti je napisao koju debljinu žice da koristiš.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Edit: malo sam loše napisao, nešto sam prebacio. Dakle nije ferit kako na njihovom sajtu piše već je Fe prah?
Reply
T= torus
130= 130 desetih dijelova inca=33mm
-2= vrsta materijala= MIX2- Amidon=Micrometals, a to je Fe prah-nije ferit
http://www.changpuak.ch/electronics/amid...ulator.php

pOz
Reply
Ako se radna frekvencija spusti mogu se u izlazu koristiti snazni IGBT tranzistori, ovo vise nije hi-fi pojacalo ali je odlicno za subwoofere ili u aktivnim kutijama kao pojacalo za bas a za hornu neko standardno pojacalo u AB ili H klasi.

D2000 moze da se napaja sa vise od +/-150V pa snaga od 2000W vise nije problem Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Huh! Big Grin
Mislim da će komšiji da poispadaju tegle iz špajza! Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(01-22-2016, 08:12 PM)TDA Wrote: Huh! Big Grin
Mislim da će komšiji da poispadaju tegle iz špajza! Big Grin

Nije ovo za kucu nego za diskoteke, vasare... Smile
Oni koji se bave ozvucavanjem znaju da se u danasnje vreme cak i u kaficima za 50 ljudi koriste pojacala 2x2000W.
Samo najjace i najprestiznije stvari se traze ostalo je bizuterija.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
(01-22-2016, 07:25 PM)apexaudio Wrote: Ako se radna frekvencija spusti mogu se u izlazu koristiti snazni IGBT tranzistori, ovo vise nije hi-fi pojacalo ali je odlicno za subwoofere ili u aktivnim kutijama kao pojacalo za bas a za hornu neko standardno pojacalo u AB ili H klasi.

D2000 moze da se napaja sa vise od +/-150V pa snaga od 2000W vise nije problem Smile

Ovaj gornji ( levi ) deo seme je generator trougaonog signala, ako se ne varam ?
Reply
(01-23-2016, 08:39 PM)mtech Wrote:
(01-22-2016, 07:25 PM)apexaudio Wrote: Ako se radna frekvencija spusti mogu se u izlazu koristiti snazni IGBT tranzistori, ovo vise nije hi-fi pojacalo ali je odlicno za subwoofere ili u aktivnim kutijama kao pojacalo za bas a za hornu neko standardno pojacalo u AB ili H klasi.

Ovaj gornji ( levi ) deo seme je generator trougaonog signala, ako se ne varam ?

Tacno, pojacalo radi na 40kHz pa se preporucuje za opseg od 20Hz do 4kHz sto je dovoljno za pojacala namenjena subwooferima ili kod aktivnih kutija za bas pojacalo. Sa nizom frekvencijom nema problema oko pobude IGBT-ova a ni njihova brzina nije problem jedino je potrebna veca induktivnost u izlaznom filteru.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Da da. Podsetio me taj generator trougaonog signala na moje prve konstrukcije u klasi d pre 10-ak godina. A onda sam shvatio da je ipak lakse napraviti samooscilujuci pojacavac, i da, u vecini slucajeva, imaju bolje performanse od klokovanog.
Reply
Neko je komentarisao da je bolje 2000W dobiti full bridge pojacavacem pa sam uradio i tu verziju D4000.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Napajanje koji moze da se koristi za oba pojacala D2000 i D4000.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Prva neproverena plocica za D2000.

.zip   Apex d2K.zip (Size: 55,18 KB / Downloads: 11)
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Plocica napajanja za D2000.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)