Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX AX11 : Simple 100W/4R Amp
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="2415" data-time="1366708739"><p>Dobro si sve to uradio, ali savetujem da koristis BDW83D/84D ili makar TIP142/147 umesto ovih TO220 BDW93/94.</p>
<p><span style="color:#006400;"><strong>A100 je ustvari D14</strong></span>, naziv je ostao od pojacala u kome su korisceni D14 moduli u izlazu...</p>
<p>AX11 je u prednosti u odnosu na D14 zato sto koristi klasicne tranzistore u izlazu a ne darlingtone tako da je veci izbor snaznih parova koji mogu da se koriste.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pozdrav</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p> Big Grinoh:&nbsp;ma znam da mi bi od nekud poznato,i još sam gledao sa mobilnog pa nisam poznao pločice...&nbsp; :unsure:</p>
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<p>Evo i kod ove gradnje prvo sto sam zapazio je odsustvo bilo kakvih zastita. Samograditelji retko ugradjuju zastite u svoja pojacala, a ako se na plocici pojacala doda zastita onda se teze odlucuju da urade tu komplikovaniju plocicu. Integrisao sam zastitu za AX11 na plocicu sa elektrolitima, mozda ovo resenje bude prihvaceno...</p>
<p>&nbsp;</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
nesto mi ne lici na tvoj rad plocice... Wink
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>Uradio sam i zastite sa NE555 i relejima na 12V, nego jos nisam spakovao u kutiju.</p>
<p>Ali svakako planiram da zastitim svoje EI zvucnike. Steta da premotavam muzejski primerak basova koji su proizvedeni 1992god. i imaju nalepnice Yugoslavija na magnetu. Big Grin</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="2420" data-time="1366717536"><p>nesto mi ne lici na tvoj rad plocice... Wink</p></blockquote>
<p>Pise na plocici cije je rad, ja mu samo ukazujem na greske Wink</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="taurus22" data-cid="2421" data-time="1366718619"><p>Uradio sam i zastite sa NE555 i relejima na 12V, nego jos nisam spakovao u kutiju.</p>
<p>Ali svakako planiram da zastitim svoje EI zvucnike. Steta da premotavam muzejski primerak basova koji su proizvedeni 1992god. i imaju nalepnice Yugoslavija na magnetu. Big Grin</p></blockquote>
<p>Yugoslaviju treba obavezno zastititi Smile</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="2423" data-time="1366718949"><p>Pise na plocici cije je rad, ja mu samo ukazujem na greske Wink</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>ma kontam ja,nego da se ne bi našao neko ko ne konta! Smile&nbsp;veliki pozdrav Mile!</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>Evo Willy je uradio ispravke na koje sam mu sugerisao, sada bi ova plocica za ispravljac sa zastitom za AX11 trebalo da bude upotrebljiva, naravno i za vecinu drugih pojacala slicne snage Smile</p>
<div>
</div>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="apexaudio" data-cid="2456" data-time="1366747325"><p></p><p>Evo Willy je uradio ispravke na koje sam mu sugerisao, sada bi ova plocica za ispravljac sa zastitom za AX11 trebalo da bude upotrebljiva, naravno i za vecinu drugih pojacala slicne snage Smile</p>
<div></a></div></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>eto treninga sa sprit-temu! Smile</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>Evo Willy je doradio pcb za PSU sa zastitom.</p>

Attached Files Thumbnail(s)

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<p>Evo kako izgleda odziv na 1kHz i 10kHz sa 8R i 470nF u paralelu na izlazu pojacala.</p>

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<p>vidjeo sam ovo na diy,ali nisam htio da ti uskratim zadovoljstvo! &nbsp;Wink Smile</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply

Evo kako izgleda odziv na 1kHz i 10kHz sa 8R i 470nF u paralelu na izlazu pojacala.

Nije lose, ~2V/uS slew-rate ako sam dobro proracunao Wink

Reply
<p>Pisao sam da kondenzatore 330pF treba zameniti sa 100pF ili manje ako pojacalo radi stabilno, ali nije to bila poenta. Zanimalo me je zasto je Boris trazio odziv sa 470nF u paralelu i pogledao u temi gde je opisano jedno pojacalo 'audiofilsko do daske' (potpuno simetricno, curent dumping sa lateralnim 2SK/SJ fetovima u izlazu i evo kakve je rezultate dobio na slicnom testu.</p>
<p>
</p>
<p>Evo kako je Boris komentarisao Olafove rezultate za AX11:</p>
<p>'<span style="background-color:rgb(207,207,239);color:rgb(0,0,0);font-family:verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif;font-size:13px;">Thank You very very much.</span></p>
<p><span style="color:rgb(0,0,0);font-family:verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(207,207,239);">Amp looks rock solid construction. I am waiting for all parts arive to complete it.</span><br><span style="color:rgb(0,0,0);font-family:verdana, geneva, lucida, 'lucida grande', arial, helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(207,207,239);">Thanks again'</span></p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<p>pogledaj 100W temu na diy</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<p>Evo Olaf je uradio merenje na 10kHz sa 100pF umesto 330pF (vide se ulazni i izlazni signal)</p>

<p>Meni je cilj bio jednostavno i stabilno pojacalo koje ce svakom pocetniku proraditi iz prve, a kasnije je moguce dobiti i bolje karakteristike nadogradnjom.</p>
<p>Mozda VSSA sa onakvim odzivom na slusnom testu laicima zvuci bolje nego druga pojacala, ali to nije realno i sva kasnija dorada pocetnicima je nocna mora i odustace od konstrukcije ma kako ona primamljiva bila u startu.</p>
<p>Dobiti ovakve rezultate u diskretnoj tehnici sa sakom najstandarnijih mogucih delova je veoma tesko.</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<p>Evo kako je izgledalo moje najstarije jednostavno 100W pojacalo, BOS100 imao je i prekostrujnu zastitu Smile</p>
<p>Willy je precrtao plocicu.</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<p>Willy kralj! Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovu sam kretao nekoliko puta da precrtam ali nikad se nisam namjerio kako treba. imao sam samo jednu fotografiju slikanu nešto iskosa kao primjer.</p>
<p>&nbsp;</p>
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="3007" data-time="1367417784"><p>Willy kralj! Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovu sam kretao nekoliko puta da precrtam ali nikad se nisam namjerio kako treba. imao sam samo jednu fotografiju slikanu nešto iskosa kao primjer.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></a></p></blockquote>
<p>To mi je jedini papir zaostao u vezi BOS100 pojacala ( plocica je crtana na Comodore 64 kompijuteru i stampana na EPSON matricnom stampacu) Smile</p>
<p>Savetovao sam Willy-ja da kombinuje ovu plocicu sa semom AX11 i MJ15003/15004 u izlazu, dobija se malo PA pojacalo 200W snage...</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="3007" data-time="1367417784"><p>Willy kralj! Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p></a></p></blockquote>
<p>Skini Inkscape (besplatan je) , lako se ispravljaju iskosene slike...&nbsp;</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)