Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DC-DC SMPS sa IR2153
<p>Danas sam zavrsio ovaj smps ciju sam semu nasao na es- forumu. Semu je postavio Aca Jeftic. Radi odlicno. Bez opterecenja 0.5A . Ali napon je jedini problem, otiso je u +-56V. Meni treba +-18V za TDA2030 i +-25V za TDA2050. Mogu li nekako bez premotavanja da resim ovaj problem. I ako je potrebno premotavanje kako to da uradim posto prvo je motana prva polovina primara pa onda sekundar pa onda druga polovina primara. Pozdrav</p>

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="duuka97" data-cid="2461" data-time="1366753253"><p>Danas sam zavrsio ovaj smps ciju sam semu nasao na es- forumu. Semu je postavio Aca Jeftic. Radi odlicno. Bez opterecenja 0.5A . Ali napon je jedini problem, otiso je u +-56V. Meni treba +-18V za TDA2030 i +-25V za TDA2050. Mogu li nekako bez premotavanja da resim ovaj problem. I ako je potrebno premotavanje kako to da uradim posto prvo je motana prva polovina primara pa onda sekundar pa onda druga polovina primara. Pozdrav</p></blockquote>
<p>Prikaci diode na drainove mosfeta, a ne na te izvode na kojima vec jesu, i dobices oko +-22VDC.</p>
<p>Ako stavis storage prigusnice (a treba obaveznao, jer tek tako ce imati dobro iskoriscenje) izmedju dioda i izlaznih elko, imaces tih zeljenih +- 18-19VDC.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Moras imati makar nekakvo opterecenje na izlazu da bi saznao stvarni napon. Stavi na oba napona oko 2K2/2W.</p>
Reply
<p>Da,ako bi nakacio na drejnove imao bi potreban napon,ali pazi,MASA POJACALA JE NA + AKUMULATORA,sto znaci da neces moci da vezes na izlaz auto radija ili sl.,ali mozes da stavis npr. telefon(galvanski odvojeno,sa uslovom da ga ne punis u autu)&nbsp;</p>
<p>p.s. JeVtic</p>
Reply
<p>Masa je u oba slucaja vezivanja na + od akumulatora, bitno je napomenuti.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To zna biti prilican problem kada to radi na automobilu.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Aco, valjalo bi da mu objasnis kako da namota trafo da razdvoji masu od +aku.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pozz</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)