Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OB
(01-09-2021, 01:11 PM)danibosn Wrote: ne znam sto imas na umu pa pucaj.
Ja sam planira sve rubove zakositi nejednoliko, ici od nule na neku dubinu pa opet na nulu i bojanje u visoki sjaj....

Nemam ništa određeno na umu ali toliko odvojenih površina mogu izgledati jako lepo. Meni se sviđaju kombinacije Qacoustics (furnir/boja). Dalje, možeš se igrati kombinacijama boja - da ne bude sve crno k'o spomenik.

https://www.qacoustics.com/concept-300-b...tands.html

Edit: Taj čovek je odradio odličan posao. Sve lepo i pažljivo.
Reply
crno mi nije ni bilo na pameti, bijelo, ferrari crveno mozda cak zuto

sto se tice boja - drvo kombinacija i meni se svidja.

evo zadnji DIY uradak u kuci, upravo zavrsen

Reply
razmislja sam o samo jednoj traci furnira 6-8 cm sirokoj po sredini od vrha do dna a ostalo boja
Reply
Možda svetliji furnir na ploče sa basovima, neki jasen sa lepim godovima, a u sredini boja (npr. siva kao grafit) jer su drajveri crni a treća boja mi malo rizična.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
Ja imam kontra viziju od ManicP Smile Ja bih isao u sredini neki tamniji furnir, ili mozda orah sa lepim godovima, a deo kod basova bi farbao u crveno trula visnja... ali ukusi se razlikuju... treba uraditi onako kako je najlepse onome ko ce ih gledati...

Edit: Kakogod da se uradi bice odlicno, svidja mi se ideja... Svaka cast...!
Reply
evo, jos par detalja i to je to, osim bojanja naravno. posto znam da ce bit pitanja preko L profila dolaze MDF lajsne koje ce se obojati kao i sve ostalo

Reply
Što volim taj sitan vezak Smile
Reply
mislis ovo kad skoro zavrsis pa picni malo tu malo tamo
Reply
Pozdrav. Ekstra izgleda. Biće melem za ači i uši 😀
Pitanje, da li trebaju da se obore ivice na nosaču prednjica iza niskotonskog zvučnika kao što je urađeno  iza srednjih i visokotonca ili tako treba biti ? Nikad nisam  mnogo zagledao konstrukcije ovog tipa.
Reply
Pa bilo bi dobro ali najviše ovisi o drajveru. Ovi eminensi imaju korpu od presanog lima tako da su krakovi (ne znam kako drugačije da ih nazovem) korpe siroki 4,5 cm, samo 1 cm manje od nosača tako da tih 5 mm sa svake strane ne znaci puno ako ista
Reply
Sve je sad jasno Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)