Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uvedeno vanredno stanje u Srbiji! 15.03.2020.
@Jevrem Nema ovde grubih reči i nepoštovanja, tako da nema ni razloga za eskalacijom Smile
https://forum.yu3ma.net/thread-2352-post...#pid116303
Reply
(09-24-2021, 11:31 AM)ddanijel Wrote:
(09-22-2021, 03:23 PM)npejcic Wrote: Tada nije bilo vakcina, danas ih ima. Da li moramo uvek da pravimo iste greške i da se kockamo životima? Stotinu godina je valjda bilo dovoljno za kreiranje mudrosti na ovu temu Smile

Upravo si svojim pitanjem napravio i odgovor zasto ljudi ne zele da se vakcinisu , ne zele da se kockaju zivotima. Sa covidom znaju na cemu su i cak imaju sansu i da nikad ne obole, dok sa vakcinom ne znaju na cemu su jer je nova, neispitana dovoljno i ne znaju se dugorocne posledice i to je fakt. Cista kocka, a svi koji zagovaraju kako je drzavi u interesu zdravlje nacije, da im je u interesu ne bi smo decu lecili sms porukama i ne bi nam ovoliko medicinskog osoblja pobeglo iz zemlje.

Izuzetna serija pogresnih zakljucaka. Vecina koja odbija vakcinu je dramaticno glupava i samo prave stetu, nista oni ne sacuvavaju niti mogu da racunaju da sa koronom nesto kao znaju na cemu su.
Niti znju da nece zaglaviti respirator, niti da ce imati posledica od tromboze ili razaranja tkiva...tako da je besmislena prica u formatu "narod zna" Smile 
A sa ovakvom situacijom brojki, raspojasanosti, ignorancije i nediscipline, tesko da mogu da rcunaju da nece biti zarazeni
Takodje za statistiku nisu bitni pojedinacni slucajevi ili nepokrivene grupe, to se uracunava kao los kvalitet uzorka, ili samo los ili namerno nepouzdan.
Reply
ja spadam u onih 26 od 100 kod kojih Sinofarm nije ostavio antitela. od minimalnih 1 jedinica nečega ja imam 0.05. brat mi od tetke iste dane išao na vakcinu i revakcinu i ima rezultat na isti test 18 od minimalnih 1.
kod mene je verujem dobar deo razloga neumereno korišćenje alkoholom opojnih sredstava,ili prosto nemam sreće.
takođe nije mi isteklo tih 6 meseci,ističe u novembru pa ću verovatno uzeti tu treću negde oko nove godine.
nisam pametan da li ići na Sputnik ili opet Sinofarm,ali valjda će do tad biti nekih zvaničnih preporuka.
kod mene je recimo druga problematika: Nemci ne priznaju Sinofarm niti Sputnik vakcine. kad sam bio kući i kad sam uspeo da ulovim 3 sedmice van posla da bi se vakcinisao tad je bila Sinofarm vakcina u Zemunu. sad su se Nemci setili da ne plaćaju bolovanje ukoliko se nevakcinisana osoba razboli od korone - ja jesam vakcinisan ali nečim što oni ne priznaju. vakcinisao sam se jer sam razmislio i tako odlučio sam,u cilju zaštite sebe i okoline. sad ispada da sam društveno neodgovoran,a vakcinisao sam se u vreme kad to Nemci još nisu ni imali.
pre neki dan kolega s posla odluči da se vakciniše,otišao da zakaže i kažu mu da dođe 15.10 tj za mesec dana. dakle ni sad nemaju baš vakcina koliko bi verovatno želeli.
preko veze (da,i ovde to postoji) dobije termin prekosutra,i opet je čekao u redu. način da se dobije ono protiv čega je došao.
par iskustava izvana,iz prve i druge ruke.
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
@HMAP Na internetu pratim čoveka, molekularnog biologa Miloša Babića, koji očigledno ima znanje i veoma koncizno objašnjava. 
Preporučujem njegov Blog:https://milesbabbage.com/

Inače je: "Director of Research at BioSpyder Technologies, San Diego County, California, United States"
Imam poverenja u to što on napiše, pa prijateljima preporučujem ovaj njegov kratak osvrt na 3. dozu vakcine:

Nadam se da sam ti makar malo pomogao.
Reply
PALAC GORE!
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
(09-24-2021, 06:06 PM)vladd Wrote: Izuzetna serija pogresnih zakljucaka. Vecina koja odbija vakcinu je dramaticno glupava i samo prave stetu, nista oni ne sacuvavaju niti mogu da racunaju da sa koronom nesto kao znaju na cemu su.

Na nacin kako si ti ovo napisao mogao sam i ja da napisem recimo:
Izuzuzetna serija pogresnih zakljucaka. Vecina koja se vakcinisala je dramaticno glupava i samo prave stetu sebi, nista oni ne mogu da promene niti da racunaju da ce korona nestati jer su se oni vakcinisali.
Inace moji zakljucci su sasvim na mestu, onaj ko se vakcinisao, a i oni koji nisu znaju da mogu da obole i da mogu da umru tako da ne znam koji je tu pogresan zakljucak ? Ali isto tako onaj ko se vakcinise isto tako moze da oboli, moze i da umre i to je cinjenica ali ono sto se ne zna je da li vakcina (ili ovo sto nazivaju vakcinom) ostavlja neke posledice koje ce se ispoljiti kroz 1-2-3-5godina. Kao sto rekoh to je cinjenica, nista ovde pogresno nije ali dobro, ja sam glupav i tako je to u zivotu, zato si ti pametan i ja volim da procitam pametnije od sebe, jer uvek nesto novo naucim kao i sada.

Ali posto si ti pametan covek (bar sam do sad stekao takav utisak) nije u redu da nazivas dramaticno glupavim ni one koji su primili, ni one koji nisu, a ni one koji nece da prime (iz bilo kog razloga). Uopste nije na tebi da sudis i bilo koga nazivas glupavim. Medju tim glupavim ljudima ima doktora nauka, profesora i jos puno takvih kojima ti i ja nismo ni do kolena i jako je nezahvalno tim tonom govoriti o bilo kojoj grupi. Od tebe bar nisam ocekivao takve epitete.
Zato vas ja srdacno pozdravljam u ovom delu prepiske oko covida, ne zelim uopste da ucestvujem u bilo kojoj temi gde na kraju dodjemo do lepljenja etiketa i procene necijeg IQ .
POZDRAV DRUGARI
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
Ovo je otprilike ono: nasli pa zasli. Svi vi mladji od mene ste odrasli u sigurnom okruzelju koje je napravilo znanje, koje sada negirate. Nekada, pedesetih godina proslog veka, u svetu je umiralo 25% dece do pete godine zivota, a danas oko 4%. To je ostvareno dobrim delom zahvaljuci vakcinama, budite sigurni.

Bilo bi pametno napraviti paralelu izmedju kovida i decje paralize za neverne tome. Kada se spomene poliomijelitis ili decija paraliza, odmah se svi uozbilje. Strah je nekada vladao od ove bolesti, a ona je po smrnosti na nivou kovida. Pri obolevanju od polio preko 95% nema nikakve simptome i potpuno ozdrave. U 3% slucajeva prodire u nervni sistem, a kod maksimum do 0,5% unistava neurone i izaziva slabost misica. Pacijenti umiru zbog toga sto vise ne mogu da disu.
Jedan deo teskih pacijenata spontano prezivi bolest, ali im ostaju trajne posledice i to su uglavnom slabost jednog ili dva uda. To su ljudi koji su se vidjali po ulicama sa stapovima. Imao sam jednog rodjaka koji je prelezao poliomijelitis i nije mogao da hoda bez pomoci stapa, pa me je zato i ineresovala ova bolest.
Dakle, smrtnost od poliomijelitisa je bila ispod smrtnosti od korone danas. Bolest je mnogo vekova napadala ljude, narocito decu i pominje se jos u Egiptu:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c..._Stele.jpg

Vakcina je razvijena 1952., kada je i pocela je njena primena. Vrlo inerensantno, i tada se javio sukob interesa izmedju zapada i istoka, kao i danas, sto nisam znao do sada:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cold_War_t...io_vaccine

Vakcinu smo mi dobijali, koliko se secam, u obliku nekog sirupa, i to nekoliko puta kao klinci. I ceo svet ju je primao i danas je poliomijelitis bolest koja vise ne postoji u skoro celom svetu. 1988. godine je bilo 350.000 obolelih, a 2007. samo  1.310 slucajeva.  U Americi 1952 bilo 58.000 obolelih,  3.145 je umrlo, dok je 21.269 pacijenata ostalo sa nekim vidom paralize. Racuna se da je tada bilo 15.000.000 do 20.000.000  ljudi sa posledicama ove bolesti na celom svetu.

Polio se kod teskih slucajeva gde je bolest napala disanje, lecio celicnim plucima. Pacijenti su ubacivani u kapsule u kojima se smanjivao i povecavao pritisak i tako su oni prinudno disali.

[Image: Iron_lung_action_diagrams.png]

Ovo su ta metalna pluca:

[Image: Iron_lung_CDC.jpg]

Ovo je slika intezivne nege iz pedesetih proslog veka sa pacientima u celicnim plucima. Obratite paznju na manje modele u kojima su deca:

[Image: ebtb8ecfremz.jpg]

A sad upoznajte Paula Alexandera, koji je sa 6 godina usao u celicna pluca, u kojima je bio jos uvek i kada je snimljen ovaj video.

Prema tome pamet u glavu i na vakinisanje.
https://www.serbianaart.rs/recnik/cirili...tinicu.php

Моћ не потиче из знања које се чува, већ из знања које се дели са другима
Moć ne potiče iz znanja koje se čuva, već iz znanja koje se deli sa drugima
Reply
Vidi ovako ddanijel.

Situacija je opasna da bi od prostih rečenica pravili nerazumevanja. Sa druge strane i ja pomalo posmatram tu opasno po život situaciju.

Pročitaj ponovo šta si napisao.
Napisao si da je vakcinisanje kockanje životim, i pride da su to neki ljudi kao promislili. Do sada, osim onih osoba koje ne smeju da prime vakcinu, svi ostali avaksi su vrlo skromne pameti. Ili su prirodno skromni ili ne znaju da misle što je u ovakvim situacijama podjednako štetno.

I pored broja antitela, značajni su i drugi efekti vakcine, prosto memorijski trening ćelija antitela za slučaj zaraze.

Kada je situacija nova, kao što je ovaj virus, koji za razliku od svih ostalih virusa koji imaju po jedan, ima tri načina napada na organizam, a jedan je i sluđivanje antitela domaćina i izazivanje citokinske oluje, ne pomažu previše proste zastarele činjenice i nabubana ranija znanja i iskustva, več se traže nove korelacije, i preduzimaju sve mere, makar bile i suvišne.

Pa u tavoj situaciji, gde se nova saznanja otvaraju i pred vrhunskim stručnjacima, a protokoli lečenja u hodu menjaju, imamo situaciju da neki građani imaju ravnopravna mišljenja i odlučuju da im vakcina ugrožava život-

To ne da je glupavo, nego je bahato glupavo. I opasno po zajednicu. Dokazano.

Pride se sreće po medijima koko se ne zna šta je u vakcinama, naravno usput "znaju" šta je sve u viiršlama, pa ih žderu, izražavaju nekakve sumnje, komedijaše sa veterinarima....
Pa za razliku od lekara, veterinari su u svakodnevnoj borbi protiv virusa u životinjama, i svake godine vakcinišu novim vakcinama, pa nekako imaju i opreme i znanja i iskustva na koja mogu da se oslone za nijansu više. Pa ni to nije osnov koji se nudi za avaks razmišljanje.

Dokazano je da upravo nevakcinisani imaju trenutno najveći procenat zastupljenosti po bolnicama(vakcina naravno nije oklop, presudna je izloženost virusu), da imaju težu kliničku sliku od vakcinisanih, pa i dalje ne vidim korelaciju kako su to, i iz čega, neki građani zaključili da im je vakcina kocka sa životom.

Znači samo da nije nikakav zaklučak, već bahata pritupa odluka.

Jedno vreme se moglo i razumeti lutanje, nije bilo autoriteta sa mišljenjem na koje će se osloniti, po navici i ne znanju razmišljanja, autoriteti su imali oprečna mišljenja, ali nakon par godina, situacija je značajno jasnija i pojave vakcina raznih formi, koje svakako pomažu, nema se prava imati uvreženo pogrešno mišljenje nastalo iz nekakvih osećaja.
Reply
Tražeći detaljniji odgovor na pitanje "Da li je virus SARS-Cov2 uopšte izolovan?“ pronašao sam ovaj tekst u kome se jednostavnim rečnikom demistifikuje par tema, sa referencama na naučne radove (dakle, nema nagađanja), između ostalih daje se odgovor na ovo često pitanje. Preporučujem da pročitate tekst, datira iz aprila 2021.
https://milesbabbage.com/zaprasivanje-glupostima/

P.S. Od ponedeljka, verujem, da izlazim iz samoizolacije. Siguran sam da ću manje pisati u ovoj temi. Vala dovoljno smo i pisali o SARS-Cov2.
@Jevrem Kako si danas, da li je temperatura kompletno prošla, kako se subjektivno osećaš?
Reply
Vladd, mozda bi mogao malo da odmoris od pisanja jer opasno vredjas odredjenu grupu ljudi.
Procitaj pravila foruma jos jednom.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Wink 
(Yesterday, 11:35 AM)npejcic Wrote: @Jevrem Kako si danas, da li je temperatura kompletno prošla, kako se subjektivno osećaš?

Hvala na pitanju, dobro sam. Temperatura nakon naglog pada je jos rasla na 37,5, pa 37,2 pa 36.8 uglavnom uvece i posle toga se vise nije penjala preko 37. Sedmi dan od pocetk atemperature sam skroz izgubio culo mirisa, ne osetim ni sirce, ni biber, ni parfem. Taj dan sam se salio da je tesko kuvati bez cula mirisa, reagujes tek kad dim pocne da stipa za oci. Ipak je samo sala bila u pitanju, nije mi nista zagorelo. Jos uvek se vuce skakljanje u grudima i suv kasalj.

Imam prijatelja koji je hteo da dodje da slusa muziku. Ja kazem, ne moze imam koronu. A jel imas ukus i miris? Tad sam imao pa sam rekao da imam. Onda sam dobio 25 minutni monolog kako to nije korona, to je obicna prehlada, ako imas koronu moras izgubiti culo mirisa i ukusa, on je imao i izgubio je i odrzao on meni predavanje iako nema nikakvu skolu. Imao sam situacija kad mi drzi predavanje o elektronici, o komponentama a nista u zivotu nije napravio ali se njegovo misljenje slaze sa onim sto je procitao negde na netu, verovatno nekom forumu. Jednom prilikom sam pokusao da ga ispravim u opisu zvuka pojedinih kondenzatora jer je gresio ali je samouvereno tvrdio kako se to tacno slaze sa onim sto je citao iako nikad taj kondenzator cuo uzivo. Ondsa sam ga sasekao i rekao taj kond imam ovde, ovaj ovde, ovaj ovde a u fioci jos deset razlicitih istog kapaciteta da bih cuo kakav zvucni potpis ima koji i ti dodjes meni da pricas kako koji svira. Kad nesto napravis onda mi se javi da pricamo o tome a do toga izgleda nece doci jer je vec dosao do 60 godina. poslednja nejgova opaska je da LM 3886, 3875, 1875 zvone u zvuku i nisu slusljivi a TDA7294 puno bolje zvuci. Naravno, slusao je to na youtubu kako koji zvuci na telefonu i izveo je zakljucak. Podseca li vas na nekog ko sve najbolje zna?

Gde mi utrosismo vreme uzaludno kad smo sve imali na youtube
Big Grin
Reply
Gošo, ako se smatraš pripadnikom te "određene grupe ljudi", napiši prigovor administraciji foruma.
Koliko sam čitao, nikoga Vladd nije direktno ni poimence prozvao.
Inače, moj stav je da grupi ljudi, koja je decidirano protiv vakcinacije, želim da uspeju da budu u onih 1 do 2% povratnika sa respiratora.

Kretenima koji izigravaju "stručnjake" po pitanju poznavanja problematike vezane za bilo koju vrstu virusa koja ugrožava stanovništvo, a "fasuje" zarazu, zabranio bih ulazak u COVID ambulante i odbio bih ih sa prijema na stacionarno lečenje.

Nemože, bato, da sereš k'o kokoška po dvorištu a kada postane žestoka frka da kukaš "pomozi, pomozi".

Gomila samozvanih "stručnjaka", antivaksera, nema blagog pojma o funkcionisanju našeg imunog sistema, pa još igraju i kolca kojekuda (samo još fali da zapevaju "ne može nam niko ništa" - pesma će im pomoći k'o buli gaće BTW).

I za kraj, jedno lično pitanje: da li si dobio BGC vakcinu i vakcinu protiv poliomelitisa?
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Prije neki dan kod mene na poslu čovjek imao infarkt, u roku od deset minuta došla hitna, u kombiju ga testirali na koronu, u bolnici već čekala operacijska sala i za pola sata mu KARDIKIRUZI ugradili stent i čovjek preživi. Nije nitko stigao ništa ni pitati a ponajmanje sumnjati u postupke doktora.

IMUNOLOZI već godinu dana govore treba se cijepiti, ali ne, dokoni pop jariće krsti. Smile
Reply
Nebitno je da li se neko oseća pripadnikom bilo koje grupe, vređanje je zabranjeno čak i kada nema pripadnika neke grupe. Smile S tim u vezi, molim da se smire strasti, i da se diskusija nastavi civilizovano, a ako ne može civilizovano...
Reply
(Yesterday, 11:46 AM)Gosha Wrote: Vladd, mozda bi mogao malo da odmoris od pisanja jer opasno vredjas odredjenu grupu ljudi.
Procitaj pravila foruma jos jednom.

Ne bih mogao nista po tom pitanju da uradim, ako mislis na antivaksersko zlo da je neka grupa ljudi. Zlo po svaku zajednicu.

I zlocinci su rakodje neka "grupa ljudi", po toj logici?
Ljudski zivoti su u pitanju i opste zdravlje, nije pevanje kablova, ili neka zabava,
Reply
(Yesterday, 01:03 PM)Jevrem Wrote:
(Yesterday, 11:35 AM)npejcic Wrote: @Jevrem Kako si danas, da li je temperatura kompletno prošla, kako se subjektivno osećaš?

Hvala na pitanju, dobro sam. Temperatura nakon naglog pada je jos rasla na 37,5, pa 37,2 pa 36.8 uglavnom uvece i posle toga se vise nije penjala preko 37. Sedmi dan od pocetk atemperature sam skroz izgubio culo mirisa, ne osetim ni sirce, ni biber, ni parfem. Taj dan sam se salio da je tesko kuvati bez cula mirisa, reagujes tek kad dim pocne da stipa za oci. Ipak je samo sala bila u pitanju, nije mi nista zagorelo. Jos uvek se vuce skakljanje u grudima i suv kasalj.

Dobro je da nema temperature u poslednjih par dana. To je pokazatelj da se organizam izborio sa upalnim procesom. Pretpostavljam da je kašalj sada oporavak alveola i da će i on proći za koji dan. Pošto znam koliko je danas teško naći neopterećenog lekara koji bi ti se posvetio, budi slobodan da me kontaktiraš privatnom porukom ukoliko bude bilo potrebe. Verujem da neće biti potrebe i da si Covid19 uspešno prebrodio.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)