Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scan Speak ..W4531G00 i D3004/660000
http://www.audioexcite.com/?page_id=4946

Valjalo bi prvo da proveris kakvi su ti komadi zapali, tj TS parametre da im snimis.
Za TS parametre po datasheetu, bass box kaze 21 litar tjuniran na 35 hz.....
Reply
Ako treba da se ispegla baffle step on mora prvo da ugradi bas drajver u kutiju koju će da koristi, pa onda da izmeri odziv basa u toj kutiji, da uradi graf. Tek tada, kad obezbedi merenje u konkretnoj kutiji, on može da rešava problem baffle stepa. Za to su mu potrebni uređaji koje verovatno nema i koje je besmisleno kupovati da bi napravio samom sebi jedan par kutija. Baffle step zavisi od dimenzija prednje ploče i mesta na kome se nalazi bas.

TS parametre on uopšte ne može da meri čak i da ima opremu za to! Za to je potrebno da se obezbede posebni uslovi u laboratoriji - kontrolisani vazdušni pritisak, temperatura i vlažnost. Rezultati merenja zavise od tih parametara i oni se menjaju sa promenom tih parametara. To je objasnio Ted Jordan u njegovom klasičnom udžbeniku još pedesetih godina prošlog veka.
Reply
(12-19-2019, 06:26 AM)ivanlukic Wrote: Ako treba da se ispegla baffle step on mora prvo da ugradi bas drajver u kutiju koju će da koristi, pa onda da izmeri odziv basa u toj kutiji, da uradi graf. Tek tada, kad obezbedi merenje u konkretnoj kutiji, on može da rešava problem baffle stepa. Za to su mu potrebni uređaji koje verovatno nema i koje je besmisleno kupovati da bi napravio samom sebi jedan par kutija. Baffle step zavisi od dimenzija prednje ploče i mesta na kome se nalazi bas.

TS parametre on uopšte ne može da meri čak i da ima opremu za to! Za to je potrebno da se obezbede posebni uslovi u laboratoriji - kontrolisani vazdušni pritisak, temperatura i vlažnost. Rezultati merenja zavise od tih parametara i oni se menjaju sa promenom tih parametara. To je objasnio Ted Jordan u njegovom klasičnom udžbeniku još pedesetih godina prošlog veka.
Ja mogu da izmerim TS parametre pomoću STEPS (ARTA). Rezultati su dovoljno tačni za proračun kutije. Neću sigurno da ih merim na -20 i +50C nego na sobnoj temperaturi.

Od vlažnosti vazduha, pritiska i temperature mnogo je bitnije da driveri budu razrađeni.
Reply
(12-19-2019, 06:26 AM)ivanlukic Wrote: Za to su mu potrebni uređaji koje verovatno nema i koje je besmisleno kupovati da bi napravio samom sebi jedan par kutija.

Ako je ovo bilo upuceno meni da skratim nedoumice, imam sve potrebno za merenje impedanse i odziva, napravio sam.

Al idemo danas na slave pa necemo bas tipkati. Srecna slava svima koji slave Svetog Nikolu
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)