Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktivne kutije za bas gitaru (full range)
Kako mi treba nešto manje i lako prenosivo od ovoga što sad imam, tako sam se odlučio da napravim aktivne kutije koje ću pokretati raznim preampima....
Kombinacija drajvera je sledeća, Eminence Legend BP102 (10"), Eminence Beta 10CX (10" koaksijalni) i visokotonac Eminence APT50, skretnica seče na nekih 3.5kHz 18dB/oct. Kutija je grubo 576x336x485 (VxŠxD) bez tapacirunga,spoljnja mera.
Modul (snagaš) je Apex D200B na +/-50V (ako bude malo ide na +/-70V) sa balansiranim ulazom, pločicu i sve u vezi nje je u D200 temi.
Zvu-ova pomoć je itekako bila potrebna tako da mu se zahvaljujem ovim putem!
 Mislim da je sama kutija na ivici da ne valja ali dok je (ih) ne završim neću znati- ali uho će presuditi.
Od materijala je korišćen medijapan 18mm i nešto špera od 24mm. Crtež ću postaviti uskoro samo da se kompjuter na poslu urazumi. Evo malo slika. 

Radni naziv za kutije je FlatBack210

Attached Files
.pdf   APT50.pdf (Size: 574,25 KB / Downloads: 6)
.pdf   Beta_10CX.pdf (Size: 388,23 KB / Downloads: 5)
.pdf   Legend_BP102.pdf (Size: 769,74 KB / Downloads: 5)
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Sviđa mi se kako je ispao plate amp.
Ako ti se svidi zvuk, lako ćeš da se prebaciš na šper. Drugačije rezonira, a i lakši je.
Reply
Prednja i zadnja strana je šper u mom slučaju.
Reply
he lakše bi bile da su bočne i gornja-donja šper,a medijapan napred-nazad Smile
Profi kako god pogledaš,nema šta! pažnju mi je samo uzeo ventilator koji se nalazi na putu bas-refleksa: da li će moći da se vrti kad bas bude u akciji,kao i da li je uopšte i potreban-kad je bas u akciji? d-klasa u mirovanju je hladna mislim da će ga sama akcija bas zvučnika dovoljno hladiti kroz te otvore. samo "glasno" razmišljam...
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply
Znam na šta si mislio HMAP ali nije tako, ugrađujem metalnu kutiju unutra
čija je zapremina oduzeta od zapremine kutije.... Pošto je drvo (i reciklirani karton u pitanju) ne bih baš da mešam to sa strujom... Sutra ću postaviti 3D pa će sve biti jasnije 😁
....i ako bude nedovoljno snage (tih 220-30W) koristiću i drugu kutiju, a ako je i to slabo pripremam i box sa 15" isto aktivan 8R sa +/-70V na D200.... Ako ni tada ne budem čuo onda samnom nešto nije uredu 😁
Reply
zaboravi da sam ista pisao,i samo tako nastavi... Wink
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply
Ovako sam smislio.
.bmp   FlatBack210.bmp (Size: 2,2 MB / Downloads: 25)
Reply
Nisam promenio crtež na vreme.... Jedina razlika je zadnja stranica koja je u ravni, zato je i naziv FlatBack.... Jedina razlika je unutrašnja dubina koja je ustvari 420mm. 

P. S. Još mi nisu stigli koaksijalci iz Use i refleksi..., čim se to desi nastavljam sa slikanjem..
Reply
Evo malo se tapaciralo, još malo pa gotovo!
Reply
imaćeš ojačanja na ćoškovima?
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply
Da, sve po p.s.-u
Znam i zašto me pitaš, vidi se ćošak kutije, jel?, e to je tako na svim, morao sam da ih otkinem kako bi plastični ćiškić legao kako treba, plitak je iznutra a radijus se tačno poklapa sa kutijom....
Reply
ehhh... plastični... ne sumnjam da si odabrao pravu stvar nego sam se nekako iz prikrajka nadao da će pasti old fashion čelik... Smile
plastika će sigurno svakako estetski bolje leći,nema sumnje!
🇷🇸🇷🇸🇷🇸
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)