Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gramofonske ploče
hvala dobri Bane! ?
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Ove subote sam pohodio Interliber sajam knjiga u Zagrebu, osim knjiga koje nisu baš moja zanimacija uvijek ima i prodavača sa pločama. Do ove godine sam nalazio tu i tamo poneki naslov koji mi je interesantan i kupio ga, a cijene su bile po 20€+ za dobropoznate rock,pop izvođače pa sam to nekako preskakao. Ove godine dođem na štand počnem rovariti po kutijama sa pločama i lagao bi ako nisam nalazio po 4-5 ploča u svakoj kutiji koje su mi zanimljive. Na kraju sam odabrao njih 6, cijena od 5-10€ po komadu. Prodavač mi je još dao nekoliko gratis ploča za čije izvođače nisam nikada čuo ali žanr mi je odgovarao pa da čujemo nešto novoga. Ploče su na izgled u veoma dobrom stanju osim što su prašnjave pa ću ih negdje trebati oprati jer sam baš sada stavio novu iglu na gramofon pa da ne grebe po prašini bez veze.
Inače baš sam mislio kupiti reizdanje svih albuma Doorsa koje nemam,dobio sam informaciju da jedan izdavač ima odlična reizdanja,ali evo poklopilo se da sam naletio na par njihovih albuma. Sada mi fali samo prvi i Strange days.

Reply
Jedna dobra vijest za ljubitelje ove engleskinje. Dobro je poznatno da se njezini rani albumi koji su izdani na pločama prodaju po basnoslovnim cijenama što je opet ok jer ih je malo(pa tko voli nek izvoli) dobiti će službena reizdanja. Za sada je u najavi njezin prvi album Dry(staro izdanje se kreće na discogsu od 100€+)

https://pjharvey.kontraband.store/produc...y-demos-lp
Reply
Vrti se na grebalici... 24.7 je prvi album reizdan i neki dan dvije ploče mi došle na vrata. Ovo su demoi a druga koja nije na slici je finalna verzija. 

Što da kažem uživam samo tako. Ne moram platiti više 150€ po komadu za stara izdanja već oko 20€ plus poštarina. Nažalost potpisani primjerci se prodaju u roku od par minuta pa ih za sada nisam uspio uloviti.
Reply
Pazi da se ne navučeš previše na priču o posebnosti, rijetkosti, vrijednosti, sve je to marketing sa cost/benefit analizom. Smile

BTW imam tu jednog sa pozamašnom kolekcijom super specijalnih i audiofilskih izdanja (priče o stotinama eura). Čovjek bi prodavao, ali mislim da može samo poklanjati....
Reply
Neću, ovo što kupujem su reizdanja jer nema šanse da sada kupim originalna koja dođu stotine eura. Tj. tijekom nekoliko godina sam se premišljao da li da kupim "jeftinija" po 100€ a onda sam vidio da stižu reizdanja pa ću njih kupovati.
Reply
Podelicu uskustvo, nakon sto sam cuo Allo Signature spdif na RPI4 sa jos jednim RPi4 kao racunarom na dobrom dacu, ne znam ko bi pozeleo da ima plocu i gramofon. modifikovao sam Ai dac i covek od tad ne moze da se naslusa muzike a najvece unapredjenje nakon modifikacije je dobio sa dva rpi4 umesto klasicnog racunara i prethodnog rpi2
Reply
Ne mogu odoljeti da ne napišem dvije stvari Smile

1. Gramofonska ploča je više od dobrog zvuka to je stil života

2. Kada sam nedavmo pisao da radim DAC sa resampliranjem na bazi RPI4, neki su se smijali.....
Reply
sluša ko šta voli,svako se u nečemu nađe.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
@Zbotić itekako se dobro sjećam prije dosta godina onog Harry Belafontea uživo iz 50 i neke godine ili tako nešto. Di ćeš bolje od toga. Smile
Reply
Kada budeš u Splitu javi se, broj mi je isti. Neke stvari sam ponešto i unaprijedio, imam DIY zvučnike, gramofona ko u priči itd....
Reply
Drugi album kronološki gledano došao jučer do mene,a pod iglu će ovaj vikend. Treći album sam kupio ranije ove godine za nekih 50€ od jednog lika iz Srbije u mint stanju ali je zapeo kod kolege Fixxxera u Beogradu i pitanje kada će doći do mene, tako da reizdanje tog albuma neću kupiti. Da sam znao da će PJ krenuti ove godine sa reizdanjima pričekao bi malo i uštedio 30€ Tongue  ,ali ne može se sve gledati samo kroz novce pa nešto pretjerano ne žalim.

Reply
Raritet, koji na žalost ne može više da svira. Delaminirala se folija.
Dopisnica - gramofonska ploča "Biljana platno beleše". Svirala je
nekada sasvim dobro. Proizvedena  je pre šezdesetak godina ...

[Image: attachment.php?aid=34184]

[Image: attachment.php?aid=34186]
СЛОБОДА НАРОДУ
Moć ne potiče iz znanja koje se čuva, već iz znanja koje se deli sa drugima
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)