Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pojačalo sa TDA2030A + BT u mostu 150W/4Ohm
<p>Ok probacu sutra...</p>
Reply
<p>Logaritamski ???</p>
Reply

Naravno. Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<p>Sada je bolje ali nije u potpunosti ok...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kada se smanji na min javlja se pistanje a kada se pojaca pistanje se smanjuje i svira.</p>
Reply

Može biti problem do izvora zvuka... Da li to pištanje imaš i kada kratkospojiš ulaz na samoj pločici, ili kad je potenciometar na 0 a ulaz odvojen od izvora zvuka?

Proveri dali je sve ok sa masama...

Daj neku sliku da dobijemo predsatvu kako to izgleda.

Reply
<p>E ovako probano sada na +-17.9~18V i 4700uF po svakoj grani, drugi tda svira tu svira bez ikakvih smetnji...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pistanje se javlja sa i bez ulaza znaci da nije to od racunara i javlja se kada se pot stavi na min znaci kada je ulaz kratko spojen.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kada se pojaca na pot-u onda pistanja nema ali ima sum i preveliko pojacanje, na racunaru stoji na 12% i tu svira onako ali kako se pojaca na 25% to svira veoma glasno i pocinje da pisti.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sa masama je sve ok povezano.</p>
Reply

??? Proveriću još jednom PCB da nisan nešto negde za*ebo.

Ti proveri tvoju pločicu, elemente i lemove. Izmeri da li imaš neki napon na izlazu.

Nešto smo propustili.... :hmm:

Reply
<p>Sad sam u guzvi pa tek za 2-3 dana ali su i drugi imali slicne probleme...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pcb sam gledao i nisam mogao nista da primetim a dc na izlazu postoji ali ispod 1mV.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Malopre sam ga malo "nastelovao" da radi, pot malo u + a na racunaru na 10-15% i svirao je nekako...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Tranzistori kao da su se malo ukljucivali jer se nisu nesto grejali a ic onako...</p>
Reply

Probaj da na ulaz umesto bloka staviš elco 1uF/100V. To je jedina izmena koju sam napravio u ovnosu na orginalnu šemu.

Pregledao sam ponovo PCB i nisam našao grešku.

Baciću se sutra na izradu mog. Videćemo šta će se dogoditi....

Reply
<p>Ili sam ja negde zabrljao ili je do amp-a pcb je dobar Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Evo i sada radi samo sto ima suma i pot da se ne dira, cak i ako samo dodirnem pot pocinje da zuje ne toliko jako ali zuji...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Lemilicu ako ukljucim isto ima malo zujanje ako rukom pridjem do grejaca pojacava se...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Taman kad ti napravis tvoj da vidimo gde sam zabrljao Smile</p>
Reply

Moj minuli rad:

Sutra sledi proba....

Reply
<p>Vi ovo ko osmosmerku &nbsp; &nbsp; :thumbsup:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>@Aca93,&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Cisto da iskljucis i tu opciju, &nbsp;promeni uticnicu, okreni kontra utikac, menjaj mesta itd... Ako nisi vec i to probao.&nbsp;</p>
Reply

Hahaha!

Pa nisam mogao da pobegnem od džampera. :hmm:

Tek sad videh... Pa ja sam stavio 100n na ulaz.... ccc...

Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="9994" data-time="1380483681">
<div>
<p>Hahaha!</p>
<p>Pa nisam mogao da pobegnem od džampera. :hmm:</p>
</div>
</blockquote>
<p>To su reci hvale kroz salu jer ako pratim dobro skoro 2 komada u jednom danu. &nbsp;Najlakse je je biti pametan i kritikovati, to moze svako. Ovde za promenu uglavnom svi cenimo i rad i znanje. Wink&nbsp;</p>
Reply
Kontam šalu.
Tek sad mi je palo na pamet da sam mogao možda da smanjim broj džampera na tvoj način, koristeći same elemente. Ako ovo proradi kako treba biće sigurno PCB ver.2.
Svaki komentar, savet ili zamerka su uvek dobrodošli. Tako znaš gde si dobar, gde grešiš i šta možeš poboljšati.
Malo sam nestrpljiv, tako da jedva čekam da se sutra vratim sa posla i probam ovog mališu. Smile
Reply
<p>Tvoj izgleda mnogo bolje od mog Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Srecno prvo ukljucivanje!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dude danas bi trebalo da imam vremena pa cu eksperimentisati...</p>
Reply
<p>ima li novina druže,jesi stigao štogod probavati?</p>
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply

Živ je!

Probao sam ga na na kratko bez hladnjaka. Nema šumova, pištanja, brujanja.... Big Grin Big Grin Big Grin

Moram da mu dodam neki hladnjak pa da ga ozbiljnije probam. Opeko sam prste na TDA rođake....

Čini mi se da ima lep bas. Videćemo kasnije....

Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="10030" data-time="1380564230">
<div>
<p>Živ je!</p>
<p>Probao sam ga na na kratko bez hladnjaka. Nema šumova, pištanja, brujanja.... Big Grin Big Grin Big Grin</p>
<p>Moram da mu dodam neki hladnjak pa da ga ozbiljnije probam. <span style="color:#006400;"><strong>Opeko sam prste na TDA rođake....</strong></span></p>
<p>Čini mi se da ima lep bas. Videćemo kasnije....</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>ček,to misliš na ono nekad ranije kad si se počinjao "školovati" - ne sad?</p>
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply

Ovaj. Big Grin

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)